VIDEO Lovin revine ca titular dupa sapte luni si da o super-pasa de gol!

Data publicarii: Duminica 25 Aprilie 2010, 17:39
Data actualizarii: Duminica 25 Aprilie 2010, 20:56

Mijlocasul roman a fost coautor la golul al doilea al formatiei sale, TSV München 1860, in meciul disputat, duminica, pe teren propriu, in compania echipei Rot-Weiss Oberhausen, scor 2-2

Lovin a fost coautor la golul al doilea, marcat de Mlapa in minutul 23. Pentru gazde mai marcase Lauth '12 (penalti), iar oaspetii au punctat prin Schmidtgal '30 si König '43.

Florin Lovin a jucat titular pentru prima oara dupa sapte luni si jumatate. El se accidentase grav in minutul 7 al partidei jucate pe teren propriu cu SpVgg Greuther Fürth (scor 3-1), in etapa a cincea (12 septembrie 2009).

Lovin a revenit in campionat in runda a XXXI-a, fiind introdus in joc de catre antrenorul Ewald Lienen la inceputul reprizei secunde a meciului din deplasare cu Fortuna Düsseldorf (scor 2-0 pentru gazde).

Duminica, fostul mijlocas al echipei Steaua Bucuresti a fost inlocuit in minutul 66 cu Ludwig.

Tot in etapa a XXXII-a, un alt mijlocas roman, Vlad Munteanu, a jucat primele 68 de minute ale partidei pe care echipa sa, FSV Frankfurt, a incheiat-o la egalitate, scor 1-1 (0-0), pe teren propriu, cu FC Augsburg. Munteanu a parasit terenul cu doua minute inainte ca formatia sa sa reuseasca egalarea, locul sau fiind luat de atacantul Bouhaddouz.

In cel de-al treilea joc programat duminica in 2.Bundesliga, Arminia Bielefeld - Fortuna Düsseldorf, scor 1-1.

In ultimul meci al etapei, formatia la care evolueaza atacantii romani Emil Jula si Sergiu Radu, Energie Cottbus, va primi, luni, vizita echipei 1.FC Union Berlin.

Cu doua etape inainte de finalul campionatului, clasamentul se prezinta astfel: 1. 1.FC Kaiserslautern - 65 puncte (virtual promovata), 2. FC Sankt-Pauli Hamburg - 61 p, 3. FC Augsburg - 58 p, 4. Fortuna Düsseldorf - 53 p, 5. MSV Duisburg (echipa lui Mihai Tararache) - 49 p,... 8. TSV München 1860 - 45p,... 14. Energie Cottbus - 40p (31 jocuri), 15. FSV Frankfurt - 36p, 16. Hansa Rostock - 35p, 17. TuS Koblenz - 29p, 18. Rot Weiss Ahlen - 21p.