Veste buna pentru Iordanescu :) Mutu a fost titular in derby-ul cu FC Goa si a egalat in minutul 94! Primul gol dupa 14 luni. VIDEO

Stranieri
Data publicarii: Duminica 08 Noiembrie 2015, 19:00
Data actualizarii: Duminica 08 Noiembrie 2015, 19:02

Mutu a marcat golul egalarii in minutul 94.

Mutu a fost folosit titular de antrenorul David Platt. Acesta l-a folosit pe Mutu in fata lui Sanli, in meciul de pe teren propriu cu FC Goa, liderul campionatului in India.

VIDEO CU GOLUL LUI MUTU:

Adrian Mutu a jucat ultima data pe 24 octombrie, cand a intrat in minutul 71 al meciului pierdut cu 2-1 in fata lui Chennaiyin, in locul lui Sanli. De atunci, acesta a fost rezerva turcului, lucru ce se intampla de fapt de la inceputul sezonului.

Mutu a jucat prima si ultima data titular pe 9 octombrie, in Pune City 1-0 NE United, fiind schimbat in minutul 61 cu Sanli. In total, Mutu avea 89 de minute jucate in teren la Pune City in acest sezon, inainte de derby-ul cu Goa FC.

Romanul a fost transferat in aceasta vara, dupa ce ramasese fara contract in urma despartirii de Petrolul, pentru care a marcat 6 goluri in 21 de partide in Liga I. Mutu marcase ultima data in august 2014, in victoria Petrolului la Iasi, cu 5-1.