Le si apara, le si transforma! Moti a inscris din penalty pentru Ludogorets si a adus victoria echipei sale: VIDEO

Ludogorets Andrei Prepelita Bulgaria Claudiu Keseru Cosmin Moti Stranieri
Data publicarii: Sambata 21 Noiembrie 2015, 16:55
Data actualizarii: Sambata 21 Noiembrie 2015, 17:02

Ludogorets a castigat din nou in campionat, iar Moti, Keseru si Prepelita continua lupta pentru titlu. Fundasul a inscris golul victorie in meciul de astazi.

Cosmin Moti a adus din penalty victoria lui Ludogorets, in meciul castigat cu 1-0 pe terenul Slaviei Sofia, intr-un meci din etapa a 16-a a campionatului Bulgariei, in care la invingatori au jucat si ceilalţi doi fotbalisti romani, Claudiu Keseru si Andrei Prepelita.

Moti, care a fost integralist, a transformat lovitura de la 11 metri in minutul 35. Prepelita a jucat si el tot meciul, in timp ce Keseru a fost inlocuit in minutul 84.

Ludogorets a urcat pe pozitia secunda, cu 28 de puncte, la trei lungimi de liderul Levski Sofia, care va juca duminica. Pe locul 3, cu 27 de puncte, este Litex Lovech, echipa antrenata de Laurentiu Reghecampf, care o va intalni diseara pe ocupanta locului 4, Beroe Stara Zagora, in deplasare.