Florin Andone putea fi din nou erou pentru Cordoba, dupa ce un adversar a fost aproape sa-i dea KO! Echipa romanului e insa condamnata la retrogradare

Florin Andone Cordoba Espanyol la liga Spania Stranieri
Data publicarii: Sambata 28 Februarie 2015, 09:16
Data actualizarii: Sambata 28 Februarie 2015, 09:23

•Florin Andone a fost din nou titular la Cordoba, in duelul cu Espanyol, insa nu a reusit sa isi salveze echipa de la infrangere
•Cordoba a pierdut cu 0-1 meciul jucat la Barcelona, romanul ratand cea mai mare sansa de gol
•Acesta a fost la un pas de o accidentare grava in minutul 18

Cordoba, echipa romnului Florin Andone, ramane laterna rosie a campionatului spaniol. Micuta formatie, cu Andone titular, a pierdut cu 0-1 meciul disputat pe terenul lui Espanyol, singurul gol al partidei fiind marcat de Abraham (minutul 43).

Florin Andone putea fi erou pentru Cordoba, dar portarul Kiko Casilla a salvat-o pe Espanyol la lovitura de cap a acestuia.

Andone a trecut printr-un moment greu in minutul 18, atunci cand a fost faultat extrem de dur, medicii intervenind si scotandu-l de pe teren. Din fericire, dupa ce a primit ingrijiri medicale, acesta a putut continua.

Cordoba a ramas astfel pe ultima pozitie in La Liga, cu 18 puncte acumulate in 25 de etape, si pare condamnata la retrogradare.