VIDEO 2010, anul romanilor in Europa? Marica a adus victoria pentru Stuttgart la Freiburg!

Data publicarii: Vineri 22 Ianuarie 2010, 22:34
Data actualizarii: Sambata 23 Ianuarie 2010, 00:22

Marica a profitat de increderea elvetianului Gross si a dat gol in primul meci in deplasare din 2010.

Stuttgart a deschis scorul la Freiburg in finalul primei reprize dupa o faza gandita de Hleb si finalizata de Marica. Atacantul roman a mai avut o ocazie mare de gol in startul partidei, cand a trimis cu capul putin peste. Este al doilea gol in acest sezon pentru Marica si primul din actiune - mai marcase, dar din penalty cu Hoffenheim in ultima etapa din 2009. Marica a mai inscris odata in minutul 85, insa golul a fost anulat pe motiv de fault la portar. Stuttgart castiga cu 1-0 si urca pe locul 11 in clasament.

Ciprian Marica i se alatura celuilalt roman care face senzatie in aceste momente. Adrian Mutu face ravagii in Italia, acolo unde a marcat de 7 ori in 5 meciuri.