Villa poate sa plece la PSG! Tito a descoperit un jucator senzational! Atacantul care vrea sa-i ia locul lui Messi in inimile fanilor:

fc barcelona David Villa Spania
Data publicarii: Sambata 14 Iulie 2012, 10:56
Data actualizarii: Sambata 14 Iulie 2012, 11:11

A explodat in aceasta vara si are toate sansele sa faca parte din echipa mare a Barcelonei in sezonul viitor.

In aceste zile se joaca CE la Under 19 in Estonia. Spania poate obtine un nou titlu si sa devina campioana la aproape toate categoriile de varsta! Anul trecut, au reusit sa castige acest trofeu in Romania, 3-2 in finala cu Cehia.

Acum au ajuns din nou in finala dupa un meci de infarct impotriva Frantei! Spania a condus cu 2-1 si a fost egalata in minutul 90+1! Apoi, in prelungiri, au marcat din nou in minutul 112 si iar au fost egalati cu 3 minute inainte de final prin Paul Pogba, noul jucator al lui Juventus, adus de la Man United.

La penalty-uri, Spania s-a impus cu 4-2. Cel care a marcat 2 goluri in timpul jocului si apoi a transformat si penalty-ul decisiv a fost Gerard Deulofeu, atacantul Barcelonei!

Perla de la 'La Masia' spera ca in acest sezon sa primeasca mai multe sanse si la echipa mare. El si-a facut deja debutul oficial pe cand avea doar 17 intr-un meci cu Mallorca, Deulofeu i-a luat locul lui David Villa. Cei de la El Mundo Deportivo scriu despre Deufoleu ca e "noul Neymar"

Deulofeu poate fi noul star crescut de Barca si este un nume care cu siguranta va fi cunoscut in viitor. El poate sa aduca un nou titlu pentru 'La Rojita' in finala de maine contra Greciei