VIDEO / Sevilla si Racing in semifinalele Cupei Spaniei! Vezi ce gol a dat pustiul dorit de Real:

Data publicarii: Joi 28 Ianuarie 2010, 10:27
Data actualizarii: Joi 28 Ianuarie 2010, 10:30

Sevilla si Racing Santander s-au calificat in semifinalele Cupei Spaniei, in urma rezultatelor inregistrate, in mansa secunda a sferturilor de finala ale competitiei.

Sevilla a fost invinsa, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de Deportivo, prin golul lui Bodipo '44, dar a acces in semifinale datorita victoriei din prima mansa, scor 3-0.

Racing Santander s-a impus, in deplasare, cu scorul de 3-0, in fata echipei Osasuna Pamplona, prin golurile lui Xisco '6, Henrique '23 si Canales '78. Racing castigase si prima mansa, cu scorul de 2-1. Sergio Canales, pentru care Real a pregatit deja multe milioane, a oferit golul serii:

Joi, in sferturile de finala ale Cupei Spaniei se vor disputa meciurile Getafe - Real Mallorca si Celta Vigo - Atletico Madrid.