Scena HORROR pe teren! A cazut in cap, medicii au fugit de URGENTA pe teren! A avut un noroc teribil: putea sa moara! VIDEO

Spania
Data publicarii: Luni 10 Noiembrie 2014, 10:18
Data actualizarii: Luni 10 Noiembrie 2014, 10:33

Scena teribila a avut loc in Spania, in meciul dintre Villareal si Espanyol.

Portarul celor de la Viilareal, Sergio Asenjo, i-a speriat pe toti cei prezenti la stadion. El a iesit pe o centrare in minutele de final ale meciului, s-a lovit in aer de un coleg, apoi a cazut in cap!

Medicii au venit de urgenta pe teren, toti jucatori s-au speriat, mai ales ca nu de putine ori astfel de faze au fost fatale.

Dupa ce a primit ingrijiri medicale, portarul a simtit ca a avut mare noroc, iar pana la urma a fost lasat sa continue meciul.

In ultimele 10 minute, Asenjo a ramas in teren, avand dureri, dar starea sa a devenit mai grava la vestiar, noteaza cei de la Marca. El a fost dus la spital pentru mai multe analize si i s-a recomandat sa faca repaus total timp de 24 de ore.

Espanyol a facut 1-1 cu Villareal, golul egalarii fiind reusit de gazde in minutul 90, prin Colotto.