Joaca la Legendary :) Performanta uluitoare reusita de Messi dupa victoria cu Villarreal

Lionel Messi fc barcelona messi muller record messi Spania
Data publicarii: Luni 11 Decembrie 2017, 09:52
Data actualizarii: Luni 11 Decembrie 2017, 10:21

Barcelona a castigat meciul cu Villarreal din ultima etapa de La Liga, scor 2-0, si este lider cu 39 de puncte. Valencia, principala urmaritoare, are 34 de puncte. Real Madrid se afla abia pe locul patru, cu 31 de puncte.

Golurile catalanilor au venit tarziu. Suarez, in minutul 72, si Messi in minutul 83 au asigurat victoria "extraterestrilor". Golul reusit de Messi il ajuta pe starul argentinian sa egaleze un record incredibil detinut de Gerd Muller.

Aceasta a fost cea de-a 525-a reusita a lui Messi in tricoul Barcelonei, egalandu-l astfel pe legendarul jucator al lui Bayern Munchen.

Messi a reusit 525 de goluri in 605 meciuri pentru Barcelona, in timp ce Gerd Muller a marcat de 525 de ori pentru Bayern Munchen in 572 partide.