MACEL! Real Madrid, 4 goluri in 15 minute: 5-1 cu Bilbao! Vezi golurile lui Ronaldo si Higuain

Athletic Bilbao Real Madrid Spania
Data publicarii: Duminica 09 Mai 2010, 00:00
Data actualizarii: Duminica 09 Mai 2010, 00:54

Finala campionatului din Spania se amana pentru ultima etapa, in care Real joaca la Malaga, iar Barcelona la Valladolid.

Real a trait meciul cu Bilbao la intensitate maxima. In minutul 21, Ronaldo a deschis scorul din penalty, la o faza la care Bilbao a ramas si fara un om pe teren, Amorebieta fiind eliminat.

Bilbao a dat lovitura in 10! In minutul 40, Yeste a marcat dupa o faza personala superba, iar la pauza scorul de pe tabela era 1-1, in timp ce Barcelona conducea la Sevilla, fiind campiona in acel moment.

Repriza a doua i-a adus pe teren si pe Kaka cu Benzema, iar showul Realului a inceput in minutul 72. 4 goluri au dat galacticii in 16 minute. Higuain in min 72, Sergio Ramos in minutul 80, Benzema in 81 si Marcelo in 88 au marcat si meciul s-a terminat 5-1.

Barcelona este campioana in Spania in proportie de 99%. In ultima etapa joaca acasa cu Valladolid, in timp ce Real se deplaseaza la Malaga.

"Real Madrid mai spera doar la o minune", a scris Marca imediat dupa meci.

Vezi echipele de start:

REAL MADRID: Casillas, Arbeloa, Sergio Ramos, Albiol, Marcelo, Gago, Xabi Alonso, Guti, Granero, Higuain, Cristiano Ronaldo

Rezerve: Benzema, Kaka, Metzelder, Dudek, Diarra, Lass, Garay

BILBAO: Irairoz, Iraola, San Jose, Amorebieta, Koikili, Gurpegi, Iturraspe, Javi Martinez, Yeste, Marcos, Toquero

FINAL
Min 88. GOL REAL MADRID! Marcelo marcheaza pentru 5-1.
Min 81. GOL REAL MADRID! Benzema marcheaza cu un sut din 6 metri, din pasa lui Kaka.
Min 80. GOL REAL MADRID! Sergio Ramos intra in careu si marcheaza cu un sut la coltul scurt.
Min 77.
Ronaldo suteaza de la 22 de metri, minge se duce peste poarta.
Min 75.
Gurpegi trage peste poarta de la 20 de metri.
Min 72. GOL REAL MADRID! Higuain marcheaza cu un cap din 4 metri!
Min 71.
Marcelo trage de la 30 de metri, pe langa poarta. Barcelona conduce cu 3-2 in acest moment la Sevilla. A avut 3-0.
Min 69.
Higuain rateaza poarta din 7 metri.
Min 65.
Intra Benzema la Real in locul lui Granero.
Min 64.
Guti trage de la 16 metri, apara portarul lui Bilbao.
Min 62.
Yeste rateaza fata in fata cu Casillas, in momentul in care Barcelona reuseste sa marcheze golul 3 cu Sevilla.
Min 60. Marcelo reia mingea cu capul din 12 metri pe langa poarta.
Min 45.
A inceput repriza a doua
PAUZA
Min 40. GOL BILBAO! Yeste egaleaza dupa ce a trecut de 3 adversari si a sutat pe lanca Casillas din 14 metri!
Min 37.
Gago a tras puternic de la 25 de metri, Irairoz a respins, mingea ajunge la Granero care suteaza din 14 metri la coltul scurt, portarul lui BIlbao este din nou salvator.
Min 36. Sut Higuain de la 16 metri, apara portarul lui Bilbao.
Min 34.
Cristiano Ronaldo trage din afara careului, pe langa poarta.
Min 30.
Cristiano Ronaldo bate o lovitura libera de la 22 de metri, direct pe portar.
Min 27.
Higuain trage de la 20 de metri, portarul lui BIlbao retine. In acest moment, Barcelona face 2-0 la Sevilla.
Min 26.
Yeste centreaza, Toquero reia peste poarta cu capul din 8 metri.
Min 21. GOL REAL MADRID! Cristiano Ronaldo marcheaza din penalty!
Min 20.
Sut Higuain de la 16 metri, mingea il loveste in mana pe Amorebieta, este penalty, iar jucatorul lui Bilbao vede ROSU!
Min 15.
Toquero recupereaza incredibil la 40 de metri de poarta si nu are niciun adversar in fata. Ajunge in careu, unde e prins din urma si deposedat. Toquero nici nu a apucat sa traga pe poarta lui Casillas.
Min 11. Higuain trage de la 21 de metri, mingea se duce peste poarta, deviata de un adversar.
Min 9.
Arbeloa centreaza in 6 metri, Cristiano Ronaldo reia cu mingea peste poarta. Asistentul semnalizeaza un offside, insa reluarea arata ca portughezul era in pozitie corecta.
Min 7.
Arbeloa recupereaza mingea la 20 de metri de poarta, intra prin dribling in careu, dar sutul este blocat.
Min 5.
Barcelona deschide scorul cu Sevilla, iar pe stadionul din Madrid fanii Realului incep sa huiduie.