Mourinho, salvat de Di Maria: Auxerre 0-1 Real, Basel 1-2 Bayern, victorie nebuna in min 90, Ibra scoate un egal, Ajax 1-1 Milan

Champions League Grupe
Data publicarii: Miercuri 29 Septembrie 2010, 00:17
Data actualizarii: Miercuri 29 Septembrie 2010, 00:30

Vezi aici TOATE SCORURILE din Liga si toate informatiile de marti seara in Grupele UCL!

CFR Cluj a pierdut cu 2-1 in fata Romei pe Olimpico, dar avem si romani fericiti in Grupele Ligii. Rat si Mircea Lucescu au scos un 3-0 de senzatie cu Braga, iar Lobont... a batut-o pe CFR, fara sa faca insa un meci mare.

Ibrahimovic si Anelka au devenit golgeterii Ligii in acest moment, fiecare are 3 goluri marcate in doua meciuri, iar Rada de la CFR a urcat in topul golgeterilor pe 2.

Arsenal, Sahtior, Spartak Moscova au reusit sa marcheze 3 goluri in aceasta seara, iar Bayern a invins INCREDIBIL la Basel, in min 90!

INFO LIGA:

- Pentru ca rusii au meciuri acasa, vor fi 4 ore de Liga azi si maine. Meciurile din Rusia incep mereu la 19:30: Spartak Moscova - Zilina si Rubin - Barcelona (miercuri, live text pe www.sport.ro)
- Golgeterii Ligii dupa prima etapa sunt: Ibrahimovic, Vela, Anelka, Fabregas, Messi - toti cu cate o dubla. UPDATE: Ibra si Anelka sunt in momentul acesta golgeterii Ligii: au cate 3 goluri fiecare.
- Dintre echipele care joaca astazi, Chelsea si Arsenal au cele mai tari atacuri: au marcat 10 goluri impreuna. Mai jos aveti toate rezultatele din prima etapa a Ligii.
- Provocare: 43 de goluri s-au dat in primele doua seri de Liga din urma cu 2 saptamani! Se vor marca mai multe acum?
- Ari de la Spartak Moscova intra in topul golgeterilor din Liga: tocmai a reusit o dubla cu Zilina.
- Elinton Andrade, fostul rapidist, este rezerva la Marseille in meciul cu Chelsea.
- Rat a fost titularizat de Mircea Lucescu in partida cu Braga. Sorin e titular la Auxerre... numai ca el nu este roman, e francez :)
- Terry a marcat primul gol al serii in Liga, cu Marseille, excluzand meciul lui Spartak Moscova. Rusii au "furat startul" si au jucat de la 19:30.
- Din min 56, meciurile AS Roma - CFR Cluj si Auxerre - Real au ramas singurele in care nu s-a marcat in aceasta seara de Liga. Din min 69, singurul meci fara gol marcat a ramas Auxerre - Real!
- Arshavin a ratat un penalty in aceasta seara. E singurul pe aceasta lista... neagra. UPDATE: Cleo de la Partizan a ratat si el un penalty... cu Arsenal.
- Jovanovic de la Partizan e primul jucator eliminat din aceasta seara.
- Si Rat a iesit in fata in aceasta seara... a scos un "galben"
- Rada de la CFR intra pe lista golgeterilor din Liga dupa doua etape! Are deja doua goluri marcate!

1-2, min 89: Schweinsteiger

Schweinsteiger e erou in Germania! Mijlocasul lui Bayern a reusit sa intoarca scorul de la 0-1 si sa marcheze in ultimul minut de joc cu Basel.

Frei a deschis scorul in minutul 18 pentru Basel, echipa care pierdea in prima seara de Liga la Cluj cu 2-1.

Bayern a revenit prin Schweinsteiger, care a marcat din penalty in min 56. Tot el a inscris si in min 89 si Bayern are 6 puncte dupa doua meciuri.

Echipele de start:
BASEL:
Costanzo, Huggel, Strelle, Yapi, A. Frei, Stocker, Shaqiri, Abraham, Safari, Inkoom, Ferati
Rezerve:
Sommer, Chipperfield, Almerares, Kusunga, Cabral, Tembo, Zanni

BAYERN: Butt, Van Buyten, Altintop, Van Bommel, Klose, Lahm, Pranjic, Muller, Badstuber, Schweinsteiger, Kroos

Bayern Munchen 2-0 AS Roma

Grupa F: 1. Chelsea 6p, 2. Spartak Moscova 6p, 3. Marseille 0p, 4. Zilina 0p.

6, VIN RUSII! SPARTAK MOSCOVA 3-0 ZILINA

0-0, min 16: III Guldan
1-0, min 34: Ari
1-0, min 41: III Pecalka
2-0, min 61: Ari
3-0, min 89: Ibson

Spartak a facut spectacol cu Zilina acasa si a strans 6 puncte in 6 in Grupele Ligii, dupa ce a invins surprinzator in prima etapa de Liga la Marseille.

Ari a reusit o dubla spectaculoasa, marcand in minutele 34 si 61. Ibson a inscris pentru 3-0 in minutul 89.

SPARTAK:
Andriy Dykan, Aleksandr Sheshukov, Ari, Welliton, Alex, Sergei Parshivlyuk, Evgeni Makeev, Marek Suchý, Nicolas Pareja, Aiden McGeady, Dmitri Kombarov

Rezerve: Aleksandr Belenov, Christian Maidana, Martin Stranzl, Renat Sabitov, Andrei Ivanov, Jano Ananidze.

ZILINA: Martin Dúbravka, Mário Pečalka, Ľubomír Guldan, Patrik Mráz, Emil Rilke, Tomáš Majtán, Róbert Jež, Tomáš Oravec, Jozef Piaček, Ondřej Šourek, Sergio Vittor

Rezerve: Martin Krnáč, Stanislav Angelovič, Vladimír Leitner, Martin Vyskočil, Momodou Ceesay, Štefan Zošák, Admir Vladavić

FARA GRESEALA! CHELSEA 2-0 MARSEILLE
1-0, min 7: Terry
1-0, min 27: III S. M´Bia
2-0, min 28: Anelka din penalty

Terry si Anelka au facut ca Chelsea sa castige usor in fata lui Marseille. Englezii nu au probleme in acest sezon de Liga si au strans 6 puncte din 6 posibile.

Terry a deschis scorul in minutul 7, pentru ca Anelka sa devina golgeter in Liga in min 28, dupa ce a marcat din penalty.

CHELSEA:
Cech, Ivanovic, A. Cole, Essien, Mikel, Malouda, Zhirkov, Terry, Alex, Anelka, Kakuta
Rezerve: Turnbull, Ramires, Ferreira, Sturridge, Van Aanholt, Bruma, McEachran

MARSEILLE: Mandanda, Cisse, Cheyrou, Lucho Gonzalez, Brandao, Gignac, Remy, Kabore, Mbia, Heinze, Diawara
Rezerve: Elinton Andrade, Azpilicueta, Taiwo, Hilton, Abriel, Andre Ayew, Valbuena

1-1, min 59: III  Zambrotta

Ce meci! Ibrahimovic a marcat impotriva echipei care l-a lansat in fotbal, dupa un meci care i-a ingalbenit pe milanezi.

Ajax a deschis scorul in min 23 prin Hamdaoui, pentru ca 14 minute mai tarziu, Ibrahimovic sa marcheze.

AJAX: Stekelenburg, Van der Wiel, Alderweireld, Vertonghen, Anita, Enoh, El Hamdaoui, S. De Jong, Emanuelson, Suarez, De Zeeuw
Rezerve: Verhoeven, Sulejmani, Eriksen, Ooijer, Lindgren, Oleguer, Jozefzoon

AC Milan: Abbiati, Gattuso, Seedorf, Ibrahimovic, Nesta, Flamini, Zambrotta, Pirlo, Thiago Silva, Robinho, Antonini
Rezerve: Amelia, Inzaghi, Jankulovski, Abate, Bonera, Kevin-Prince Boateng, Ronaldinho

0-1, min 83: III Traore

Real se misca greu de tot cu Mourinho pe banca. "Galacticii" au fost salvati de un inger cu Auxerre, Angel Di Maria.

Jucatorul adus de la Benfica a intrat in repriza secunda si a marcat pentru Real cu 9 minute inainte de finalul partidei.

Real are 6 puncte in Grupa si e lider.

AUXERRE: Sorin, Hengbart, Grichting, Dudka, Coulibaly, Chafni, Oliech, Pedretti, Contout, Langil, Ndinga
Rezerve: Riou, Birsa, Quecia, Sammaritano, Jelen, Berthod, Traore

REAL MADRID: Casillas, Pepe, Sergio Ramos, Cristiano Ronaldo, Benzema, L. Diaara, Marcelo, Xabi Alonso, Arbeloa, Higuain, Khedira

0-3, min 90: D. Costa din penalty

Sahtior merge ceas in Liga! Lucescu a strans 6 puncte din doua meciuri si va juca etapa viitoare cu Arsenal, liderul Grupei H.

Rat a iesit in evidenta in acest meci printr-un galben, pentru ca Adriano sa faca showul pe teren, marcand in minutele 56 si 72. D. Costa a inscris din penalty in min 90, pentru 3-0.

BRAGA: Felipe, Alberto Rodriguez, Moises, Paulo Cesar, Miguel Garcia, Aguiar, Leandro Salino, Silvio, Alan, Vandinho, Matheus
Rezerve: Artur, Paulao, Mossoro, Lima, Elderson, Andres Madrid, Hugo Viana

SAHTIOR: Pyatov, Hubschman, Kucher, Luiz Adriano, Wilian, Gai, Douglas Costa, Mkhitaryan, Rat, Srna, Rakitskiy

1-3, min 84: Cleo rateaza un penalty

Nebunie de meci la Belgrad! Un rosu, doua penaltyuri ratate, 4 goluri marcate!

Trupa lui Wenger stie sa faca numai super meciuri in Liga. A avut 6-0 cu Braga in prima seara, iar acum la Belgrad a deschis scorul prin Arshavin in min 15. Cleo a egalat pentru sarbi in minutul 33 din penalty, pentru ca de la 11 metri sa rateze Arshavin in min 57, moment in care Jovanovic a vazut si rosu.

Chamackh si Squillaci au inscris pentru 3-1 si meciul s-a terminat cu un alt penalty ratat, de Cleo, in in 84.

PARTIZAN: Stojkovic, Stevanovic, Medo, Tomic, Petrovic, Cleo, Boya, M. Jovanovic, Lazevski, Krstajic, S. Ilic
Rezerve: Zivkovic, Stankovic, Savic, Bogunovic, Kizito, Iliev, Smijanic

ARSENAL: Fabianski, Sagna, Rosicky, Denilson, Song, Squillaci, Wilshere, Djourou, Arshavin, Gibbs, Chamakh
Rezerve: Szczesny, Koscielny, Nasri, Vela, Clichy, Eboue, Lansbury

Sahtior 1-0 Partizan
Arsenal 6-0 Braga