Remember Mamele! Fundasul acuzat de BLAT in meciul cu Dinamo, autogol antologic in minutul 90 tot pentru Dinamo - VIDEO

Data publicarii: Luni 22 Februarie 2016, 13:10
Data actualizarii: Luni 22 Februarie 2016, 13:16

Mamele si-a dat autogol cand juca la Pandurii.

Jucatorul Pandurilor si-a bagat mingea in proprie poarta si a calificat pe Dinamo in sferturile Cupei Romaniei in 2012, pe cand juca la Targu Jiu. Acesta a pus latul spre poarta la o minge in 6 metri, ce nu prezenta un pericol pentru poarta Pandurilor, balonul fiind intre 3 "panduri".

Acelasi jucator e acuzat de blat la meciul pierdut de actuala sa echipa, Concordia, in fata lui Dinamo, cu 4-0, meci in care a facut penalty-ul de 1-0 cu o interventie ciudata in care a cazut pe picioarele adversarului si a fost impasibil la golul doi al lui Dinamo, marcat de Essombe.

Mamele se apara insa, spunand ca arbitrul Tudor, de la care a plecat tot scandalul, era cel care ii ajuta in teren pe dinamovisti, si nu el. Puteti citi AICI reactia lui Mamele.