ZIUA CALIFICARII! Va fi o lupta TOTALA la titlu in playoff: Craiova 1-0 Medias, Pandurii 0-2 Dinamo, CFR 1-0 Viitorul! Medias merge in playout

Superliga
MOMENTE CHEIE
  • Craiova 1-0 Gaz Metan (Bancu 62')
  • Pandurii 0-2 Dinamo (Nemec 34', Nistor 85')
  • CFR Cluj 1-0 Viitorul (Deac 20')
Live Blog
LIGA 1
Data publicarii: Duminica 05 Martie 2017, 21:24
Data actualizarii: Duminica 05 Martie 2017, 22:29

Craiova 1-0 Gaz Metan (Bancu 62'); Pandurii 0-2 Dinamo (Nemec 34', Nistor 85'); CFR Cluj 1-0 Viitorul (Deac 20').

5. Dinamo 21 puncte
6. Astra 21 puncte - un meci mai putin (poate face 22 de puncte)
22:24 05 Mar
FINAL SI LA PITESTI! Craiova merge in playoff, dupa 1-0 cu Gaz Metan
22:23 05 Mar
FINAL DE MECI LA DINAMO! Contra califica echipa in playoff, dupa 2-0 cu Pandurii. Nemec si Nistor au marcat
FINAL DE MECI LA CLUJ! CFR 1-0 Viitorul. Deac a marcat unicul gol in min 20 si CFR merge in playoff
22:22 05 Mar
UPDATE MIN 90. Am intrat in prelungirile celor trei meciuri. Gaz Metan este out din calcule pentru playoff acum. CFR, Dinamo si Craiova si-au asigurat calificarea
22:14 05 Mar
UPDATE MIN 85

GOL FABULOS NISTOR! Sut nebun de la 21 de metri, la coltul lung, portarul Pandurilor nu a avut reactie
22:11 05 Mar
UPDATE MIN 82
- BARA pentru Medias cu Craiova. Buziuc a trimis spectaculos cu capul, mingea l-a depasit pe portarul oltenilor, dar a lovit bara si s-a dus in afara terenului. Craiova are 1-0
22:10 05 Mar
UPDATE MIN 81

Eric suteaza periculos din lovitura libera de la 20 de metri, apara portarul Craiovei

UPDATE MIN 73

La Severin - Maric are mari probleme medicale la Dinamo. A ramas intins pe gazon, din cauza unor probleme la picior

La Pitesti - Ivan a cerut si el interventia medicilor la Craiova
22:00 05 Mar
UPDATE MIN 71

Buziuc este blocat incredibil in ultima clipa, la 6 metri de poarta Craiovei. Oltenii au 1-0 cu Gaz Metan.

CFR conduce cu 1-0 acasa cu Viitorul si meciul e destul de echilibrat, in timp ce Dinamo domina cu Pandurii si conduce cu 1-0.
21:55 05 Mar
UPDATE MIN 65

Baluta incearca sa marcheze din foarfeca de la 8 metri, apara portarul Gazului.

ACUM: CRAIOVA 1-0 MEDIAS, CFR 1-0 VIITORUL, PANDURII 0-1 DINAMO / Gaz Metan Medias e out din playoff la aceste rezultate
21:51 05 Mar
GOOOOOL FABULOS BANCU! GOOOOOL SENZATIONAL! A sutat de la 18 metri, in vinclu, in minutul 62.

Craiova are 1-0 cu Gaz Metan, CFR 1-0 cu Viitorul, Pandurii 0-1 Dinamo!
21:48 05 Mar
UPDATE MIN 58

Ivan are o ocazie uriasa, a reluat cu capul din 4 metri, dar portarul a scos senzational. Craiova 0-0 Gaz Metan

Cei de la Pandurii cer penalty cu Dinamo (0-1 in continuare), dar centralul nu acorda nimic

La Cluj, CFR are 1-0 cu liderul Viitorul
21:43 05 Mar
UPDATE MIN 53

Gaz Metan preseaza tot mai mult, Buziuc este blocat la 7 metri de poarta.

Scorurile sunt neschimbate pe cele trei stadioane, Pandurii 0-1 Dinamo, CFR 1-0 Viitorul, Craiova 0-0 Medias
21:39 05 Mar
UPDATE MIN 50

Eric suteaza puternic de la 22 de metri, apara portarul Craiovei

In Pandurii 0-1 Dinamo, Nistor a sutat putin pe langa poarta de la 16 metri

La Cluj, in CFR 1-0 Viitorul, Florinel Coman a trimis un sut pe langa poarta de la 18 metri
21:35 05 Mar
A INCEPUT REPRIZA A DOUA PE TOATE CELE 3 STADIOANE
21:21 05 Mar
ZIUA CALIFICARII, LA PAUZA

Pandurii 0-1 Dinamo (Nemec 34'), CFR Cluj 1-0 Viitorul (Deac 20') si Craiova 0-0 Gaz Metan. La aceste scoruri, Medias este OUT din playoff.

Ramaneti pe www.sport.ro pentru toate fazele reprizei secunde si reactii de pe cele trei stadioane din Liga I, la final!

21:19 05 Mar
Pauza si la Cluj! CFR conduce cu 1-0, dupa ce Deac a marcat in fata Viitorului

Pauza la Severin! Dinamo conduce cu 1-0 dupa primele 45 de minute in fata Pandurilor. Nemec a inscris

21:18 05 Mar
Pauza la Pitesti! Craiova, 0-0 cu Medias, dupa 45 de minute!
21:16 05 Mar

UPDATE MIN 42

Gazu' poate produce necazu' :) Chiar daca este out din playoff la acest scor, echipa din Medias reuseste sa ii tina piept Craiovei. Eric a trimis mai devreme periculos in careu, insa faza nu s-a incheiat cu un sut pe poarta. Craiova domina ofensiv, Gazul incearca sa loveasca pentru contraatac.

21:12 05 Mar
UPDATE MIN 38

CFR 1-0 VIITORUL, Chitu are o sansa uriasa de gol, a scapat in careu, fata in fata cu portarul, dar a ales sa se opreasca, sa intoarca doi adversari, iar sutul sau a fost blocat in cele din urma.

Dinamo are 1-0 cu Pandurii, iar Craiova - Medias este 0-0 in acest moment. La aceste scoruri, Gaz Metan e out din cursa pentru playoff.
21:08 05 Mar
UPDATE MIN 34 | GOOOOL DINAMO! Nemec deschide scorul in Pandurii - Dinamo, 0-1 in acest moment.

La acest scor, Gaz Metan Medias e out din playoff. La Pitesti, Craiova - Medias e 0-0.

CFR Cluj are doua ocazii mari cu Viitorul in minutul 35. Mai intai, un sut de la 26 de metri se duce putin pe langa poarta, apoi mingea este scoasa de pe linia portii.
21:03 05 Mar

UPDATE MIN 30

CRAIOVA 0-0 MEDIAS. Mateiu suteaza pe langa poarta de la marginea careului. Mingea a fost deviata si este corner

0-0 intre Pandurii si Dinamo, 1-0 pentru CFR cu Viitorul in acest moment

21:02 05 Mar
UPDATE MIN 29

PANDURII 0-0 DINAMO.
Sut puternic al lui Romera de la 17 metri, mingea este deviata si ajunge la Bawab, care lufteaza din 6 metri
21:00 05 Mar
UPDATE MIN 27

CRAIOVA 0-0 MEDIAS. Bancu suteaza in forta de la 18 metri, scoate portarul Gazului

PANDURII 0-0 DINAMO. Un jucator al gorjenilor a fost aproape de autogol

CFR 1-0 VIITORUL in continuare.
20:58 05 Mar
UPDATE

CRAIOVA 0-0 MEDIAS
. Eric suteaza de la distanta pe poarta Craiovei in minutul 23, fara sa puna insa mari probleme.

CFR 1-0 VIITORUL.
Jucatorii lui Hagi cer penalty in minutul 24, dupa ce Coman a fost faultat in careu de Deac. Centralul nu a acordat nimic.
20:54 05 Mar
GOOOL CFR CLUJ! Deac deschide scorul cu Viitorul, 1-0, in minutul 21! La acest scor, CFR isi asigura calificarea in playoff. La Craiova - Gaz Metan si Pandurii - Dinamo e 0-0.
20:53 05 Mar
PANDURII - DINAMO, MIN 17, 0-0 | Ocazie mare pentru Bawab, care a balbait mingea la 7 metri de poarta Pandurilor
20:51 05 Mar

UPDATE | Greseala de arbitraj la Cluj! Golul lui Nouvier a fost anulat gresit, dupa ce asistentul a aratat offside. Iata imaginea de la reluare

Sursa foto: DolceSport

20:48 05 Mar

GOL ANULAT LA CLUJ, min 15 | CFR are un gol anulat pe motiv de offside la Nouvier. 0-0 in continuare intre CFR si Viitorul, la fel si intre Pandurii - Dinamo si Craiova - Medias

20:45 05 Mar
COMENTARIU | Craiova domina clar in acest start de meci cu Gaz Metan Medias. Au trecut 10 minute pana acum, iar Medias s-a apropiat de 2 ori de poarta oltenilor. | La Cluj, CFR si Viitorul au parte de un meci echilibrat, fara ocazii clare | Surpriza pare sa vina de la Severin, unde cei de la Pandurii nu numai ca rezista in fata lui Dinamo, care vine dupa victorii importante in Liga I si Cupa Ligii, dar a avut si o cazie mare de gol. Ramai pe www.sport.ro pentru desfasurarea live a tuturor fazelor din cele trei meciuri din aceasta seara in Liga I.
20:41 05 Mar
LIVE UPDATE / CRAIOVA 0-0 MEDIAS

Tahar vede galben in minutul 6, dupa o intrare dura asupra lui Baluta. In minutul 8, Baluta reia cu capul pe langa poarta. Meci bun facut de Craiova pana acum.

PANDURII 0-0 DINAMO

Pandurii are prima ocazie de gol in minutul 8. Sut de la 23 de metri al lui Zaina, pe langa poarta.

CFR CLUJ 0-0 VIITORUL

Sut slab de la distanta, 25 de metri, pentru Viitorul, fara probleme pentru poarta CFR-ului.
20:36 05 Mar
MINUTUL 4 | 0-0 in cele trei partide. Craiova are primele momente bune de a marca, prin Baluta si Mateiu, Medias are o sansa prin Buziuc. Fara ocazii pana acum in Pandurii - Dinamo si CFR - Viitorul
20:32 05 Mar
START IN ZIUA CALIFICARII! URMEAZA 90 DE MINUTE DRAMATICE IN LIGA I!

Au inceput meciurile Craiova - Gaz Metan, Pandurii - Dinamo si CFR Cluj - FC Viitorul! Pe www.sport.ro veti afla in timp real desfasurarea evenimentelor de pe cele trei stadioane in paralel, in live blog. Gasiti mai jos in blog echipele de start din cele trei partide.
20:30 05 Mar

Au venit echipele de start si pentru CFR CLUJ - FC VIITORUL

CFR Cluj (antrenor Vasile Miriuta): Minca - T. Lopez, Larie, Muresan, Camora - Deac, Gomelt - Paun, Omrani, Nouvier - Bud.
Rezerve: Marc - Horj, Nascimento, Sorsa, Sirbu, Rus, Peteleu.

FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Buzbuchi - Radoi, Hodorogea, Tiru, Boli - Benzar, Nedelcu, Purece - Chitu, Morar, Coman.
Rezerve: Rimniceanu - Dumitrescu, Casap, Iancu, Ciobanu, Mladen, Vina.

Iata si echipele de start in Craiova - Medias

CRAIOVA: 12. Calancea - 30. Dimitrov, 18. Popov, 5. Barthe, 24. Briceag - 8. Mateiu, 23. Zlatinksi, 22. Baluta - 9. Ivan, 21. Fajic, 11. Bancu

Rezerve: Mingote, Kelic, Mazarache, R. Petre, Bucurica, Manea

MEDIAS: Greab - Cretu, Trtovac, Zaharia, Rugasevic - Bic, Tahar - Romeo, Eric, Buziuc - Sikorski

Rezerve:
Marinescu, Buzean, Onanga, Cristea, C. Petre, Danci

Avem echipele de start in PANDURII - DINAMO

PANDURII: R. Stanca (cpt) – Samson Nwabueze, C. Ene, Fl. Ilie, Bu?u – Zaina, Ket Jeffrey – Surugiu, Stana, Hlistei – Negrut. Rezerve: L. Popescu – Firtulescu, C. Negoita, Hamed Yasin, Tataru, Trifu, Dodoi. Antrenor: Flavius Stoican

DINAMO: Penedo Cano – Romera Navarro, Nedelcearu, Maric, St. Filip – Busuladzic, D. Nistor – Bawab, Palic (cpt), Bumba – Nemec. Rezerve: I. Popescu – Corbu, Rivaldinho, D. Popa, P. Petre, Dudea, Ceccarelli. Antrenor: Cosmin Contra

20:08 05 Mar

19:56 05 Mar
Mesaj emotionant de la Llullaku, golgheterul Romaniei (desi a plecat in iarna), pentru Gaz Metan Medias, inaintea meciului cu Craiova de la Pitesti

19:45 05 Mar
Imagini ca in vremurile bune la Pitesti. Fanii Craiovei vor umple stadionul pentru visul de a juca in playoff. Sunt cozi in acest moment la intrarea pe stadionul Nicolae Dobrin

19:42 05 Mar
Asa arata clasamentul in acest moment. CINE MERGE IN PLAYOFF? Comentati in blog

19:39 05 Mar
Viitorul e liderul Romaniei, la 4 puncte peste Steaua (locul 2), iar meciul de la Cluj cu CFR ar putea sa-i asigure un avans important in playoff. Cu o victorie, Viitorul face 7 puncte, adica 4 dupa injumatatire si rotunjire.

Cei de la Viitorul au publicat imagini cu sosirea la Cluj si momentul in care au intrat pe gazon. Ar trebui sa vedem un meci spectaculos, intre doua dintre echipele cu cel mai bun joc din Liga I.

19:37 05 Mar
Pregatire incendiara pentru CFR Cluj inaintea meciului cu Viitorul. Pentru clujeni, aceasta partida decide calificarea in playoff. Performanta clujenilor in acest sezon este remarcabila, mai ales ca au plecat de la -6 in clasament. Daca nu ar fi fost depunctati, cei de la CFR erau acum la un punct sub Steaua.

19:31 05 Mar

Imagini de la Pitesti, unde Craiova joaca cu Medias intr-un meci direct pentru playoff

19:15 05 Mar
Autocarul celor de la CSU Craiova a fost vandalizat de suporteri ai lui Mititelu - acestia au scris mesaje impotriva echipei CSU si injuraturi la adresa Olgutei Vasilescu.

Cei de la CSU au reusit sa curete autocarul iar mesajele au disparut.

18:21 05 Mar
Pe www.sport.ro veti avea in paralel fazele celor trei meciuri implicate in lupta pentru playoff, de la 20:30
16:51 05 Mar
Este ziua calificarii in Liga I! Azi, de la 20:30, 4 echipe se lupta pentru 3 locuri in playoff. Dinamo, Craiova, Medias si CFR au meciuri de foc, care se vor disputa la aceeasi ora.