Sport.es anunta ca IVAN e dorit de FC Barcelona! Detalii de ultima ora! Cate milioane ii poate aduce 'IVan Basten' Craiovei

Data publicarii: Marti 05 Ianuarie 2016, 14:31
Data actualizarii: Marti 05 Ianuarie 2016, 15:47

Pustiul Ivan e in fata transferului carierei. Catalanii de la Sport.es scriu ca atacantul de la CSU Craiova ar putea ajunge la Barcelona in ianuarie!

'Golgeterul roman, unul dintre cei mai promitatori pusti din Europa, ar putea juca la Barca B, dar si sa primeasca minute la prima echipa', scrie sursa citata.

La 19 ani, Ivan e dorit de Steaua, dar si de echipe importante din strainatate. Dupa ce si-a prelungit contractul cu CSU Craiova, Ivan s-a ales si cu o clauza uriasa de reziliere, 12 milioane de euro. Spaniolii sustin ca Steaua ar fi facut o oferta de 3 milioane de euro, dublu fata de suma vehiculata in Romania. Indiferent de optiunile pe care le mai are, Ivan crede ca Barcelona e cea mai buna oportunitate pentru el. Supercampionii de pe Camp Nou vor sa-l imprumute pana la vara, apoi sa plateasca 4 milioane de euro pentru un transfer definitiv, in cazul in care va convinge.

Ivan a debutat deja la nationala mare. A jucat 5 minute in amicalul cu Italia, de la Bologna (2-2). In acest sezon, are 4 goluri marcate in 18 meciuri de Liga I.

Ivan la FC Barcelona? Serios? Sunati-ma peste 10 minute, sa sun la Barcelona sa vad daca e adevarat!