Mutu a zis: sa BATEM Pandurii! :) INCREDIBIL: 4 rosii la ASA si 11 galbene! ASA Targu Mures 0-2 Pandurii. Gorjenii, la 2 pct de Astra

ASA Targu Mures Pandurii Targu Jiu Superliga
Data publicarii: Luni 07 Martie 2016, 22:25
Data actualizarii: Luni 07 Martie 2016, 23:30

Comenteaza cu noi cele mai tari faze ale meciului!

LIVE TEXT:

FINAL! Arbitrul Coltescu opreste in sfarsit chinul de la Targu Mures. Pandurii se impune cu 2-0, dupa golurile marcate de Vasilievici si Hora. A fost cel mai violent meci din acest sezon, cu 11 cartonase galbene si patru rosii!

Min 85: INCREDIBIL! Ramiro Costa vede si el cartonas rosu direct dupa o intrare dura la un adversar! Meciul se opreste la urmatorul eliminat de la ASA! Oaspetii vor sa iasa de pe teren in acest moment!

Min 83: Galben pentru Gorobsov.

Min 82: INCREDIBIL! Voiculet vede rosu direct pentru un faul criminal! Jucatorul lui ASA abia primise cartonas galben.

Min 72: GOOOOL PANDURII! Hora majoreaza diferenta dintr-un penalty provocat de Paul Parvulescu.

Min 68: Mutu a realzat toate schimbarile, iar N'Doye este extrem de nervos pe margine. Mijlocasul senegalez a trantit ghetele de pamant, dupa care s-a dus pe banca gesticuland nemultumit fata de decizia antrenorului.

Min 65: ROSU direct pentru Marius Constantin, dupa o talpa criminala la Ungurusan! Jucatorul a sarit nervos la arbitru, insa a fost tinut pana la urma de colegi si adversari.

Min 52: Nistor suteaza putin pe langa poarta dupa o actiune excelenta a celor de la Pandurii!

Min 49: GOOOOL PANDURII! Vasilievici deschide scorul cu capul din 5 metri!

Min 46: Se reia jocul la Targu Mures.

PAUZA la Targu Mures dupa o repriza extrem de tensionata, in care jucatorii au fost preocupati mai mult de faulturi decat de fotbal!

Min 40: Sapunaru sutaza puternic de la 30 de metri, Stancioriu scapa mingea in fata, dar Roportan ajunge tarziu si nu reuseste sa trimita in poarta.

Min 38: Nicoara suteaza sub bara din lovitura libera, Stancioiu scoate cu greu! In sfarsit fotbal la Targu Mures!

Min 37: Partida este in continuare extrem de tensionata, cu foarte multe momente de intrerupere.

Min 34: Iese Vasco, intra Vasilievic.

Min 33: Incredibil! Mutu il calca pe Vasco intentionat, din nou bataie intre cele doua tabere! Ivan Gonzalez, Mutu si Sapunaru sunt avertizati de arbitru! Mutu si Sapunaru au sarit la bataie, dar au fost despartiti rapid!

Min 32: Galben pentru Stancioiu pentru proteste.

Min 31: ROSU pentru Tucudean! Atacantul lui ASA a incasat 2 cartonase galbene in 2 minute!

Min 28 Bataie generala pe gazon. Arbitrul Coltescu se chinuie sa restabileasca ordinea pe teren.

Min 17: Brandan suteaza puternic din lovitura libera, Stancioiu retine!

Min 16: Vasco vede galben pentru un fault dur la Tucudean.

Min 1: Incepe meciul.

Echipele de start

ASA: Stancioiu, Gabi Matei, Ivan Gonzalez, M. Constantin, Parvulescu, Bus, Voiculet, Gorobsov, Brandan, Mutu, Tucudean

Pandurii: Stanca, Ungurusan, Sapunaru, Salgado, Grecu, Ropotan, Mrzljak, Antal, Nistor, Nicoara, Hora