VIDEO / Ce se intampla cand tragi de timp? Vezi secvente demne de filmele de actiune:

Data publicarii: Marti 19 Octombrie 2010, 14:46
Data actualizarii: Marti 19 Octombrie 2010, 15:00

Ligile inferioare din Italia ne ofera destul de des imagini incredibile. Meciul dintre Cremonese si Spezia, s-a terminat dramatic 2-2 dupa un gol inscris in minutul 90. De vina a fost portarul Marco Paoloni, care intr-o incercare clasica de a trage de timp si-a ingropat echipa. Nici arbitrul n-a fost usa de biserica.

Atacantul lui Spezia, Corrado Colombo a reusit sa-i ia mingea portarului si sa-i paseze lui Alessandro Cesarini, care a inscris.

Enervat la culme ca arbitrul nu a dictat fault, portarul si-a dus mai departe razboiul in prelungiri, cand a reusit sa fie eliminat. Mai ceva ca-n filme, desi trebuie sa recunoastem ca portarul a avut dreptatea lui cand a cerut ca golul sa fie anulat.