VIDEO Englezii rezista EROIC si spera la finala! Hamburg 0-0 Fulham!

Data publicarii: Joi 22 Aprilie 2010, 23:56
Data actualizarii: Vineri 23 Aprilie 2010, 09:58

Cele 17 ore de drum cu autocarul pana in Germania nu s-au simit in picioarele celor de la Fulham, care au rezistat in fata nemtilor si au reusit un 0-0 cu Hamburg, pe stadionul pe care se va disputa finala Europa League.

Hamburg a atacat tot timpul, insa n-a reusit sa treaca de apararea gandita de Roy Hodgson si condusa de excelent de Hengeland. Desi prima repriza le-a apartinut aproape in totalitate gazdelor, cea mai mare ocazie de gol au avut-o englezii. Gera putea marca, insa sutul sau a fost deviat in corner.

In repriza a doua, nemtii au intrat hotarati sa inscrie si i-au asediat poarta lui Schwarzer cu suturi din toate pozitiile, insa acesta a scos tot.

Calificarea in finala va fi hotarata in Anglia, pe stadionul de pe care si Juventus a plecat invinsa. Meciul se va disputa joia viitoare, si va fi transmis in direct pe www.sport.ro.

Echipele de start:

Hamburg: Rost, Mathijsen, Aogo, Ze Roberto, Guerrero, Jarolim, Trochoqski, Boateng, Demel, Ptroipa, Van Nistelrooy

Fulham: Schwarzer, Konchesky, Hangeland, Baird, Gera, Murphy, Duff, Hughes, Etuhu, Zamora, Davies