Anderlecht 0-0 Gent: Chipciu a fost integralist, Stanciu a jucat 67 de minute in meciul care o tine pe Anderlecht pe primul loc

18:35 09 Apr

Anderlecht - Gent, in Play Off-ul Belgiei | Chipciu a fost integralist, Stanciu a jucat 67 minute

Min 30 - GOOOL United |
Zlatan deschide scorul cu o executie excelenta de la marginea careului (CLICK AICI PENTRU VIDEO)

15:49 09 Apr
Sampdoria 2-2 Fiorentina

Au marcat: Bruno Fernandes (5) si Ricky Alvarez (71) pentru Sampdoria, respectiv G. Rodriguez (60) si Babacar (89) pentru Fiorentina.

Tatarusanu a fost integralist, Ianis Hagi a ramas pe banca tot meciul.

21:36 08 Apr

Malaga 2-0 Barcelona

Min 90 - GOOOL Malaga |
Jony face 2-0 din pasa lui Fornals. Mijlocasul a dat dovada de mare altruism si i-a scos la sut lui Jony, care a inscris destul de simplu

Bayern Munchen 4-1 Borussia Dortmund

Min 69 - Game Over! E 4-1 pentru Bayern! Lewandowski a fost faultat in careu de portarul Burki si tot el a transformat lovitura de la 11 metri.

Min 49 - GOOL Bayern |
Inceput de repriza perfect pentru Bayern, care se distanteaza din nou la doua goluri, dupa reusita lui Robben.

Min 20 - GOOOL Dortmund |
Se joaca! Guerreiro reduce din diferenta cu o torpila din marginea careului, in vinclul portii lui Neuer. Golul Borussiei vine dupa doua-trei situatii in care Bayern putea inscrie pentru 3-0.

Min 9 - GOOOOL Bayern | Lewandowski executa impecabil o lovitura libera de la 20 de metri, langa bara.

Min 4 - GOOOL Bayern!
Ribery deschide scorul din pasa lui Lahm.

19:59 08 Apr

Coutinho a devenit brazilianul cu cele mai multe goluri marcate in Premier League. Coutinho a marcat astazi in victoria lui Liverpool, 2-1 cu Stoke, acesta fiind al 30-lea sau gol in campionatul Angliei.

REAL MADRID 1-1 ATLETICO MADRID

FINAL | Real Madrid urca la 72 de puncte, cu trei peste Barcelona, care va juca in aceasta seara cu Malaga. Atletico Madrid e la 10 puncte in spatele Realului.

Min 85 - GOOOL Atletico | Griezmann egaleaza cu cinci minute inainte de final; Atletico a jucat modest in repriza a doua, dar e pe cale sa plece de pe Bernabeu cu un egal dupa "reteta Simeone".

Min 60
- Torres scapa singur cu Navas, dar nu reuseste sa il invinga. Cea mai mare sansa a lui Atletico pe Bernabeu.

Min 53 - GOOOOL Real Madrid | Pepe reia cu capul, din 10 metri, o centrare din lovitura libera a lui Toni Kross.

Min 30
- Ocazie uriasa a lui Ronaldo, cea mai mare a meciului de pana acum - starul Realului a sutat violent, din 10 metri, Oblak a fost depasit, dar mingea a fost respinsa de pe linia portii, spectaculos, de fundasul Savici.

Doar victoria ii garanteaza Realului primul loc in clasament la finalul zilei.

Barcelona e la doua puncte in spate, dar are si un meci mai mult disputat fata de Real. Barca joaca in seara asta cu Malaga, in deplasare, de la 21:45.

16:53 08 Apr
Doua super derby-uri azi in Europa - Real Madrid o intalneste pe Atletico pe Bernabeu, de la 17:15, iar Bayern Munchen joaca pe teren propriu cu Borussia Dortmund, de la 19:30.