Fiorentina 2-0 Slavia, vezi rezumat

Data publicarii: Marti 12 August 2008, 17:32
Data actualizarii: Miercuri 13 August 2008, 07:04
Mutu e cu un pas in Champions League, dupa turul jucat in Italia in fata Slaviei Praga. Cu un gol de senzatie al lui Mutu si o reusita a lui Gilardino, Fiorentina s-a impus cu 2-0 in fata cehilor de la Slavia Praga.

In direct pe www.sport.ro, fosta adversara a Stelei in Champions League nu a putut sa le faca fata lui Mutu si Gilardino, care au executat-o direct din minutul 3.

Mutu a trimis o bomba de la 30 de metri, dintr-o lovitura libera in minutul 3, iar Slavia se pregatea de un adevarat macel.

Din fericire pentru cehi, Prandelli a preferat sa conserve rezultatul, iar tabela s-a mai schimbat abia in minutul 58, cand fostul atacant de la Milan, Golardino, a marcat pentru 2-0.

Fiorentina pleaca drept favorita pentru returul de la Praga, iar Mutu se pregateste de Grupele Champions League.

Echipele de start:

Fiorentina: 1 Frey, 2 Kroldrup, 3 Dainelli, 6 Vargas, ( 63 Almiron) 10 Mutu ( 76' Osvaldo) , 11 Gilardino ( 76' Pazzini), 14 Zauri, 19 Gobbi, 22 Kuzmanovic, 24 Santana, 88 Felipe Melo All. Cesare Prandelli (13 Storari, 4 Donadel, 8 Jovetic, 9 Osvaldo, 23 Pasqual, 29 Pazzini, 30 Almiron)

Slavia Praga: 28 Vaniak, 2 Taveres, 3 Braabec ( 55' Necid) 4 Hubacek, 6 Latka, 8 Janda ( 70' Krajcik), 10 Jarolim, 14 Senkerik, 17 Suschy, 18 Svento, 32 Gebre Selassie ( 53' Belaid) All. Karel Jarolim (22 Divis, 9 Toleski, 16 Jablonskj, 19 Krajcik, 21 Belaid, 24 Necid, 26 Cerny)