FABULOS! Comentatorul islandez recidiveaza! Momente magice la finalul victoriei Islandei cu Anglia de la EURO

Islanda Anglia UEFA EURO 2016™ Bucurati-va de fotbal
Data publicarii: Marti 28 Iunie 2016, 08:25
Data actualizarii: Marti 28 Iunie 2016, 08:28

Islandezii traiesc un vis! Cea mai mica nationala de la EURO s-a calificat in sferturi la prima participare, dupa 2-1 cu Anglia, una din favoritele la trofeu.

Cine ar fi crezut? Islanda produce o noua surpriza dupa calificarea din grupa cu Portugalia, Austria si Ungaria si trece de Anglia, nationala care se lauda cu o generatie de aur, capabila sa se bata in sfarsit pentru un trofeu suprem. Rooney a deschis scorul in minutul 4, dar islandezii au revenit doua minute mai tarziu si au egalat prin Sigurdsson, dupa care au dat lovitura prin Sigthorsson in minutul 19.

Comentatorul islandez a devenit vedeta mondiala dupa victoria din prelingiri cu Austria. Acum a trait din nou la intensitate maxima finalul partidei cu Anglia. Discursul sau a deveni viral pe internet.

"Am reusit! Am reusit! Nu mai plecam acasa niciodata! Ati vazut? Ati vazut? Incredibil! Nu-mi vine sa cred! E un vis! Nu ma treziti niciodata din acest vis!

Traieste cum vrei, Anglia! Islanda o sa joace cu Franta duminica! Franta - Islanda! Voi plecati acasa! Puteti sa iesiti din Europa! Puteti sa plecati unde dracu vreti voi! Anglia 1 - Islanda 2 e scorul de final aici la Nisa! Iar basmul continua!", spune islandezul in timpul fluierului arbitrului. Comentatorul a uitat de vestea proasta primita acum cateva zile. A fost concediat de la jobul de zi, era antrenor secund la o echipa din Islanda.

AUDIO

Si jucatorii islandezi au impresionat la finalul meciului cu Anglia. S-au bucurat ca niste razboinici nordici. Click aici pentru VIDEO.