O noua GAFA uriasa de arbitraj in Premier League! Jucator de la WBA eliminat ERONAT in minutul 2! City a profitat si a batut cu 3-0

Anglia
Data publicarii: Sambata 21 Martie 2015, 18:20
Data actualizarii: Sambata 21 Martie 2015, 18:20

Gareth McAuley de la WBA a fost eliminat eronat in minutul 2 al partidei de sambata cu Manchester City, din campionatul Angliei, el fiind sanctionat pentru un fault comis de fapt de alt jucator.

Arbitrul Neil Swarbick i-a acordat cartonasul rosu lui McAuley desi Craig Dawson a fost cel care l-a faultat pe Wilfried Bony si ar fi trebuit sa fie eliminat.

Greseala a fost semnalata si de cele doua cluburi pe conturile lor oficiale de Twitter.

"Gareth McAuley este eliminat gresit de la Albion, dupa ce Craig Dawson l-a faultat pe Wilfried Bony", e
ste postarea de pe contul clubului West Bromwich.

"McAuley eliminat, desi se pare ca Dawson l-a faultat pe Bony",
noteaza si Manchester City.

Luna trecuta, jucatorul echipei Sunderland, Wes Brown, a fost elimiat la meciul cu Manchester United, sanctiune anulata ulterior de federatia engleza.

Manchester City a invins, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, echipa West Bromwich Albion, intr-un meci din etapa a 30-a a campionatului Angliei. Golurile au fost marcate de Bony '27, Fernando '40 si Silva '77.

West Bromwich a jucat in inferioritate numerica aproape de la inceputul partidei, din minutul 2, cand a fost eliminat Gareth McAuley.