Duminica SuperMeciurilor în Europa: El Clasico ține capul de afiș

Superbet Promo
Data publicarii: Duminica 20 Martie 2022, 10:34
Data actualizarii: Duminica 20 Martie 2022, 10:38

Weekendul aduce SuperMeciuri în toate colțurile Europei, cu El Clasico încheind în stil mare sesiunea de partide. Unele dintre cele mai tari echipe de pe bătrânul continent își vor ține piept pe teren, iar fanii vor încinge atmosfera din tribune.

Cauți SuperInspirație pentru bilete verzi? Intră în SuperSocial, singura rețea socială din România dedicată jucătorilor!

Monaco – PSG, meciul zilei în campionatul francez

Duminică de la ora 14:00, PSG întâlnește Monaco în deplasare. Este al doilea meci pe care parizienii îl joacă după returul cu Real Madrid din Liga Campionilor, în care au ratat calificarea în sferturi. Astfel, titlul în Franța a rămas singurul obiectiv pentru acest sezon, după ce au ieșit și din Cupă încă din faza optimilor. Primul meci după eliminarea din Liga Campionilor l-au jucat acasă contra Bordeaux și l-au câștigat la scor de neprezentare. 3 goluri au marcat atunci Mbappe, Neymar și Paredes.  La Superbet, ai cota 1.97 că elevii lui Pochettino câștigă și în fața lui Monaco.

Tottenham – West Ham în etapa 30 din campionatul englez

Tottenham joacă cu West Ham tot duminică, de la 18:30, iar fanii sunt pregătiți pentru SuperShow pe Tottenham Hotspur Stadium. Înaintea acestui meci, Spurs sunt pe locul 7 în clasamentul din Anglia, cu 48 de puncte după 28 de partide. West Ham se află cu un loc mai sus, pe 6, la egalitate de puncte, dar cu un golaveraj mai bun. Deși Spurs sunt în prezent în afara unui loc eligibil pentru competițiile europene din sezonul 22/23, acest lucru se poate schimba curând, având în vedere că au un meci mai puțin jucat. În ultimele 5 confruntări din prima ligă din Anglia, Tottenham a dat dovadă de inconstanță, pierzând cu Burnley, ocupanta penultimului loc, dar câștigând cu City, lidera de clasament. Fanii speră ca Harry Kane, al treilea cel mai bun golgheter din Anglia, să-și ajute echipa, iar la Superbet ai cota 2.00 că acesta marchează și duminică.

El Clasico, așteptat cu sufletul la gură de toți microbiștii

Duminica este închisă en fanfare de Real Madrid – Barcelona. Ambele echipe traversează o SuperPerioadă. Real a făcut remontada cu PSG și întâlnește Chelsea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, în vreme ce Barcelona e în sferturile Europa League după succesul contra Galatasaray, urmând să joace cu Eintracht Frankfurt.

Verifică aici toate cotele Superbet pentru El Clasico!

Deși la prima vedere pare că Barcelona are un sezon mai slab, fiind eliminată din Liga Campionilor și la 15 puncte distanță de Real în clasamentul spaniol, sunt șanse mari ca meciul din această duminică să fie unul echilibrat: Benzema este improbabil, iar catalanii n-au mai pierdut în campionat de la începutul lunii decembrie 2021. Betis se impunea atunci pe Camp Nou cu 1-0. La Superbet, ai cota 1.85 că meciul se termină cu egal la pauză sau final.

Alte SuperMeciuri ale zilei: AS Roma joacă cu Lazio duminică de la 19:00, iar AEK întâlnește PAOK într-un SuperMeci din campionatul grecesc.

Și nu uita! Partidele prezentate beneficiază de SuperAvantaj. Dacă favoriții tăi conduc în orice moment al meciului cu două goluri, indiferent de rezultatul final, biletul tău devine verde.