Simona Halep - Polona Hercog 6-1, 1-6, 7-6 | VICTORIE pentru Simona intr-un meci DRAMATIC! Prestatie flutuanta a jucatoarei din Romania!

Simona Halep Polona Hercog Tenis Simona Halep-Polona Hercog, LIVE 17:00 www.sport.ro | "Mai joci daca vei avea un copil?" Raspunsul dat de Simona Halep la Praga
Data publicarii: Marti 11 August 2020, 15:39
Data actualizarii: Marti 11 August 2020, 17:26

Victorie importanta pentru Simona Halep in primul meci oficial post-pandemie!

SIMONA HALEP - POLONA HERCOG 6-1, 1-6, 7-6

Setul 3

7-6: SET HALEP! Simona castiga la tie-break dupa un meci in care prestatiile sale au fost oscilante!

6-6: Game Hercog! Slovena egaleaza iar meciul se duce in tie-break!
6-5: Game Halep!
Serviciul bun al Simonei o duce din nou in avantaj! Hercog serveste pentru a duce meciul in tie-break!
5-5: Game Hercog!
Simona a ratat ocazia de a inchide meciul in trei randuri, iar Hercog a revenit si a luat punctul pe propriul serviciu!
5-4: BREAK Hercog!
Slovena reuseste sa ia punctul de pe serviciul Simonei si serveste pentru a ramane in meci!
5-3: BREAK Halep!
Simona castiga pe serviciul adversarei si serveste pentru a inchide meciul!
4-3: Game Halep!
Serviciul Simonei o obliga pe Hercog sa greasca, iar romanca ia punctul care o duce in avantaj!
3-3: Game Hercog!
Jucatoarea din Slovenia revine de la 3-1 si egaleaza in decisiv!

3-2: BREAK Hercog! Slovena castiga pe serviciul Simonei si se apropie in decisiv!
3-1: BREAK Halep!
Romanca reuseste sa faca primul break dupa seria incredibila a lui Hercog si mareste avantajul!
2-1: Game Halep!
Simona castiga pe propriul serviciu dupa ce a reusit niste puncte spectaculoase! Hercog a revenit de la 40-0, insa Halep a reusit sa isi ia punctul.

1-1: Game Hercog! Slovena castiga pe propriul serviciu dupa un schimb de mingi lung cu romanca!
1-0: Game Halep!
Simona incepe in forta setul decisiv si castiga primul punct dupa seria incredibila a lui Hercog!

Setul 2

1-6: SET HERCOG! Joc solid pentru slovena in setul secund care se impune cu 6 puncte consecutive!

1-5: BREAK Hercog! Simona cedeaza serviciul dupa un game lung!
1-4: Game Hercog!
Minute slabe pentru Halep in setul secund! Romanca a cedat 4 puncte.

1-3: BREAK Hercog!
Slovena si-a intrat in joc si castiga al treilea punct consecutiv!
1-2: Game Hercog!
Jucatoarea din Slovenia isi castiga si serviciul si trece in avantaj!

1-1: BREAK Hercog! Slovena castiga al doilea punct din meci pe serviciul Simonei!

1-0: BREAK Halep! Simona incepe in forta si al doilea set cu un retur solid la serviciul puternic al lui Hercog!

Setul 1

6-1: SET HALEP! Simona serveste impecabil si isi adjudeca primul set in doar 35 de minute dupa un joc excelent!

5-1: BREAK Halep! Simona castiga pe serviciul adversarei iar acum serveste pentru a inchide primul set!
4-1: Game Halep!
Jucatoarea romana serveste bine si reuseste sa castige punctul, distantandu-se de adversara.
Simona castiga fara probleme pe serviciul Polonei Hercog!
2-1: Game Hercog!
Slovena reuseste sa ia punctul pe serviciul Simonei dupa o serie de greseli ale romancei!
2-0: BREAK Halep!
Romanca revine de la 40-15 pentru Hercog si reuseste break-ul dupa un schimb lung de mingi!

1-0: Game Halep! Simona serveste bine si reuseste sa castige primul punct al setului pe propriul serviciu!

Simona Halep serveste in startul meciului cu Hercog!

Simona spune ca n-ar putea sa o faca: i-ar fi prea frica. Halep planuieste sa mai joace cateva sezoane, apoi sa se dedice vietii de familie si sa faca un copil.

"Am vazut ca Patricia e cu cea mica la Praga. E foarte curajoasa, nu cred ca as fi in stare sa fac asta. Mi-as dori sa se incheie cariera cand va fi sa am un copil. Nu stiu inca, socotelile nu se potrivesc intotdeauna. Obiectivul meu e sa joc la nivel inalt cativa ani, apoi o sa ma retrag cand o sa ma hotarasc sa fac un copil", a spus Simona la Digisport.

Halep revine intr-un turneu WTA la Praga, in meciul contra Polonei Hercog. Partida se va disputa marti, dupa ora 14:00, si va fi live text pe www.sport.ro.

Simona ar fi trebuit sa participe si la Palermo, saptamana trecuta, dar a decis in ultima clipa sa nu mai faca deplasarea in Sicilia.

"A fost un pic ciudat sa plec din nou, parca nu-mi aduceam aminte cum e la un turneu. N-a fost placut sa zbor cu masca, dar trebuie sa ma protejez ca sa fiu sanatoasa. M-am testat acasa, am fost testata si aici, la Praga. Hotelul este doar al sportivilor, nu intra nimeni. Nu poti sa dai mana cu nimeni, stam la distanta, ne salutam, vorbim. Mi-a fost dor de circuit, e o atmosfera placuta", a dezvaluit Simona.