VIDEO EXCLUSIV Nebunie de tenis! Minge de set din povești, jucată la Transylvania Open 2024 (LIVE pe Pro Arena și VOYO)

Marcu Czentye
Data publicarii: Joi 08 Februarie 2024, 16:05
Data actualizarii: Joi 08 Februarie 2024, 16:06

Moment ireal în meciul Anastasija Sevastova - Elina Avanesyan, difuzat în direct la Pro Arena și VOYO.

Transylvania Open 2024 a obișnuit publicul cu puncte spectaculoase, iar meciul dintre Anastasija Sevastova și Elina Avanesyan nu a făcut excepție.

În direct la Pro Arena și VOYO, cele două au jucat o minge de set incredibilă. Sportiva letonă a servit din mână, după care a rezistat eroic în defensivă și a câștigat punctul cu ajutorul bandei fileului.

Servă din mână și punct câștigat cu fileul: norocul Sevastovei la Transylvania Open 2024

A fost o răsturnare de situație de necrezut, care a venit la un punct distanță după ce Sevastova a ratat un smash ușor, trimițând mingea în fileu, în ciuda faptului că a avut întregul teren advers liber pentru a încheia cu brio punctul.

În cele din urmă, Sevastova s-a calificat în sferturi prin retragerea adversarei, la scorul de 6-2, 6-7, 2-0 (ret.)

În runda inaugurală, Sevastova a învins-o pe Andreea Mitu, în „duelul mămicilor” de la Transylvania Open.

România are primele semifinaliste la Transylvania Open 2024

Surpriză plăcută în a treia zi de concurs la Transylvania Open 2024.

Pe terenul secundar al Arenei BT din Cluj-Napoca, Jaqueline Cristian și Andreea Mitu le-au eliminat pe favoritele numărul doi la câștigarea trofeului pus în joc în proba de dublu.

Viktoria Hruncakova și Alexandra Panova au sfârșit învinse de echipa româncelor, scor 6-4, 4-6, 10-7.

În penultimul act competițional, Cristian și Mitu vor primi replica câștigătoarelor din meciul Caty McNally / Asia Muhammad - Ingrid Gamarra Martins / Yana Sizikova.