FOTO ȘI VIDEO Un român și un vârf trecut prin Liga 1, devastatori în ultima etapă! ”Duble” în 4-0 pentru cel mai bun atac al campionatului

Patrick Popescu A Lyga FC Hegelmann Filip Dangubic Lituania Stranieri
Data publicarii: Duminica 28 Mai 2023, 11:08
Data actualizarii: Duminica 28 Mai 2023, 11:09

Patrick Popescu și Filip Dangubic au înscris fiecare câte două goluri în FC Hegelmann - FK Riteriai 4-0 din A Lyga, prima divizie din Lituania.

Mijlocaşul român Patrick Popescu a marcat primele sale două goluri pentru formaţia FC Hegelmann, în campionatul de fotbal al Lituaniei, sâmbătă, în meciul câştigat în deplasare cu FK Riteriai, cu scorul de 4-0, în etapa a 15-a.

Patrick Popescu a înscris în minutele 29 şi 58. Fostul jucător al echipelor Universitatea Cluj, Pandurii Târgu Jiu, Aerostar Bacău, Unirea Dej şi Poli Timişoara, schimbat în minutul 86, are 2 goluri marcate în 11 partide în acest sezon, scrie Agerpres.

Filip Dangubic, ex-Chindia și UTA, este golgheterul campionatului Lituaniei

Celelalte goluri ale oaspeţilor au fost reuşite de croatul Filip Dangubic (fost la Chindia Târgoviște şi UTA Arad), în minutele 40 şi 71.

Dangubic este golgheterul din A Lyga, cu 12 reușite în 14 meciuri.

FC Hegelmann ocupă locul 4 în clasament, cu 21 de puncte după 15 etape, și are cel mai bun atac din campionatul Lituaniei, cu 33 de goluri marcate.

Foto și video: FC Hegelmann