Razvan Marin nu l-a uitat pe Christoph Daum! "Pentru mine a fost un gest important" Ce a spus de fostul selectioner
![Razvan Marin nu l-a uitat pe Christoph Daum! Pentru mine a fost un gest important Ce a spus de fostul selectioner Razvan Marin Christoph Daum Erevan Gica Hagi selectioner](https://res.sport.ro/assets/sport/2019/03/04/image_galleries/675438/razvan-marin-nu-l-a-uitat-pe-christoph-daum-pentru-mine-a-fost-un-gest-important-ce-a-spus-de-fostul-selectioner_size6.jpg)
Razvan Marin a vorbit de mandatul lui Christoph Daum.
Nationala Romaniei a avut parte de o perioada neagra in mandatul lui Christoph Daum, insa nu toti l-au uitat pe fostul selectioner. Razvan Marin a fost debutat in meciul de la Erevan, scor 5-0, partida in care fiul lui Petre Marin a debutat cu gol.
"N-am mai discutat dupa ce am plecat de la lot, dar pentru mine a insemnat un gest important acela de a fi avut curajul sa ma aduca la lot. A fost un pas important in cariera mea. Stiu ca si-a dorit sa aduca ceva din stilul de lucru de afara, dar, din pacate, nu i-a iesit planul in Romania", a spus Razvan Marin pentru cotidianul Gazeta Sporturilor.
Fotbalistul lui Standard Liege a dezvaluit ce l-a invatat fostul sau antrenor de la Viitorul, Gica Hagi.
"N-am sa ma cert niciodata cu suporterii. Si nici n-am sa intru in polemici cu tribuna. De la Hagi am invatat ca pentru fani jucam, pe ei trebuie sa-i facem fericiti, sa-i respectam si sa-i aducem la stadion", a povestit mijlocasul nationalei.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News