VIDEO Rareș Ilie a înscris primul gol la noua sa echipă! Cum a marcat fotbalistul

Rares Ilie Lausanne Sport OGC Nice Stranieri
Data publicarii: Sambata 29 Iulie 2023, 21:38
Data actualizarii: Sambata 29 Iulie 2023, 21:37

Rareș Ilie (20 de ani) e legitimat la OGC Nice, dar a fost trimis sub formă de împrumut la Lausanne-Sport pentru sezonul 2023/24.

Fotbalistul român a debutat pentru noua sa echipă într-un meci oficial duminică, 23 iulie, când Lausanne a pierdut pe teren advers cu Young Boys, scor 1-2. Rareș Ilie a fost integralist.

Rareș Ilie a înscris primul gol la noua sa echipă! Cum a marcat fotbalistul

În Lausanne - Grasshoppers, meci din a doua etapă a primului eșalon din Elveția, Rareș Ilie a fost titular, dar Ludovic Magnin, tehnicianul clubului, l-a înlocuit în minutul 71 cu Tochi Suzuki.

În prima repriză însă Rareș Ilie a reușit să deschidă scorul pentru Lausanne. Kaly Sene i-a pasat în interiorul careului, iar românul a șutat fără emoții și l-a învins pe goalkeeperul advers, Justin Hammel.

Pe final, în minutul 76, Giotto Morandi a egalat, iar tabela a rămas nemodificată până la finalul celor 90 de minute. Lausanne a obținut, astfel, primul punct în acest sezon.

Rareș Ilie a semnat cu noua echipă! ”Avem plăcerea de a vă anunța transferul”

FC Lausanne-Sport, nou-promovată în prima divizie din Elveția, a anunțat marți la prânz împrumutul lui Rareș Ilie de la OGC Nice din Ligue 1.

”Bine ai venit, Rareș! FC Lausanne-Sport are plăcerea de a anunța sosirea lui Rareș Ilie. Jucătorul român ajunge de la OGC Nice și va purta tricoul cu numărul 19. Bine ai venit la Lausanne!”, au scris elvețienii pe contul oficial de Twitter al clubului.