Rangers 3-0 St. Mirren | Start EXPLOZIV de meci pentru Hagi, urmat de o repriza modesta! Cele mai importante momente ale partidei

Stranieri Rangers - St. Mirren, LIVE TEXT, de la 17:00 | Ianis Hagi, TITULAR in echipa lui Gerrard! Rangers cauta a doua victorie din noul sezon
Data publicarii: Duminica 09 August 2020, 18:57
Data actualizarii: Duminica 09 August 2020, 18:57

AICI SUNT CELE MAI IMPORTANTE MOMENTE DIN RANGERS 3-0 ST MIRREN!

RANGERS 3-0 ST MIRREN

min 90+3: Ianis incheie meciul in teren, insa fara a mai avea momente notabile in partea a doua a jocului.

• Rangers - St. Mirren, LIVE TEXT, de la 17:00 | Ianis Hagi, TITULAR in echipa lui Gerrard! Rangers cauta a doua victorie din noul sezon

min 74: GOL RANGERS! Morelos face dubla!

min 69: GOL RANGERS! A marcat Morelos dupa o centrare din corner!

min 45+1 Rangers are 1-0 dupa 45 de minute.

min 23: GOL RANGERS! Morelos centreaza, McCarthi isi deviaza mingea in propria poarta!

min 12: Pasa excelenta a lui Ianis pentru Morelos, columbianul rateaza. Hagi e in centrul tuturor actiunilor de atac ale lui Rangers in startul meciului.

min 5: Sansa mare de gol pentru Ianis Hagi, al carui sut din careu e retinut de portarul advers. Hagi a tras in pamant si mingea n-a avut forta pe care si-a dorit-o romanul.

min 3: Ianis are prima ratare a meciului. Lovitura sa libera e deviata in corner!

UPDATE 16:00: Rangers - St. Mirren, LIVE TEXT, de la 17:00

Echipele de start: Ianis Hagi e titular!

Glasgow Rangers primeste astazi vizita lui St. Mirren, in a doua etapa din Premiership. In prima runda, echipa lui Hagi s-a impus in deplasare la Aberdeen, scor 1-0.

Kent marca atunci singurul gol al partidei, in minutul 21. Hagi a evoluat 77 de minute si a fost inlocuit.

Glasgow Rangers a fost eliminata din Europa League de Leverkusen, iar astazi se focuseasa pe un nou duel in campionat.

Marea rivala Celtic s-a impus si ea in prima etapa cu Hamilton, scor 5-1.