VIDEO Laszlo Boloni, la egalitate cu PSG! FC Metz, echipa antrenată de român, își face drum spre vârful clasamentului în Ligue 1

Laszlo Boloni FC Metz Lens Ligue 1 PSG Stranieri
Data publicarii: Duminica 17 Septembrie 2023, 08:37
Data actualizarii: Duminica 17 Septembrie 2023, 08:54

După un început mai greu de campionat, elevii lui Laszlo Boloni au arătat că pot face față cu brio rigorilor din campionatul Franței.

Echipa franceză Metz, antrenată de tehnicianul român Laszlo Bölöni, a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia RC Lens, în etapa a cincea din Ligue 1.

Metz a deschis scorul pe ”Stade Bollaert-Delelis” prin Joel Asoro, în minutul 37, golul care s-a dovedit a fi decisiv pentru soarta partidei. VIDEO AICI

Laszlo Boloni și Metz au urcat momentan pe locul 6

Lens a marcat prin Elye Wahi, în minutul 65, dar arbitrul asistent a indicat ofsaid, fapt confirmat şi de arbitrajul video, iar scorul a rămas 1-0 în favoarea oaspeţilor, care s-au şi impus, în cele din urmă.

Victoria o urcă pe Metz pe locul 6 în clasament, cel puțin pe moment, pentru că mai sunt de disputat meciuri din etapă și duminică.

Echipa antrenată de Bölöni are 8 puncte, din două victorii şi două egaluri, și se află la egalitate cu campioana en-titre Paris Saint-Germain sau cu Olympique Marseille.