FANTASTICUL Andone a lovit din nou! Hat-trick, bara si un gol anulat intr-un meci absolut NEBUN: 4-4!

Florin Andone Cordoba Stranieri
Data publicarii: Duminica 03 Aprilie 2016, 13:59
Data actualizarii: Duminica 03 Aprilie 2016, 15:14

Florin Andone continua sa marcheze pentru Cordoba! A ajuns la 16 goluri in acest sezon!

In meciul cu Tarragona, Andone a reusit un hat-trick! A marcat o dubla in doar 3 minute, pana la pauza! Cordoba a condus cu 1-0, apoi Zurdo a egalat la 1, pentru ca golurile lui Andone, in minutele 41 si 44, sa inchida repriza fantastica din Catalunia! Intre reusitele romanului, Tarragona a marcat si ea, prin Lobato! La pauza, Cordoba avea 3-2 in fata echipei de pe 3!

Dupa reluare, Andone a inscris inca o data, pentru 4-3, in minutul 80, Emana a egalat din penalty! Andone a avut un gol anulat pentru o pozitie de offside si o bara spectaculoasa!

Cordoba revine puternic in lupta pentru promoare. Acum e pe 6, cu 48 de puncte, pozitie de baraj. Ultimul loc de promovare directa e acum ocupat de Alaves, cu 53 de puncte!