FOTO ȘI VIDEO Băluță și Corbu au făcut show în campionatul Ungariei! Gol de mare fotbalist al lui Alex Băluță

Data publicarii: Luni 10 Octombrie 2022, 12:11
Data actualizarii: Luni 10 Octombrie 2022, 12:29

Echipa românilor, Puskas Akademia, s-a impus clar duminică, 3-1 în deplasare cu Paksi SE.

Cu românii Alexandru Băluță și Marius Corbu printre marcatori, Puskas Akademia a câștigat meciul din deplasare de duminică din etapa a zecea a campionatului Ungariei, 3-1 cu Paksi SE.

Corbu a deschis scorul în minutul 7, în timp ce ”decarul” Băluță a stabilit rezultatul final printr-o execuție de mare finețe, în minutul 77.

Puskas Akademia e pe 4, liderul Ferencvaros are două meciuri mai puțin disputate

Puskas Akademia ocupă locul 4 în clasamentul din NBI, cu 17 puncte, la egalitate cu echipa de pe locul al treilea, Kisvarda FC.

Lider este Ferencvaros Budapesta, cu 21 de puncte și cu două meciuri mai puțin disputate.