VIDEO Ange Postecoglou anunță ce se întâmplă cu Micky van de Ven, rivalul pe post al lui Radu Drăgușin

Ange Postecoglou Micky van de Ven Radu Drăgușin Tottenham Stranieri
Data publicarii: Miercuri 13 Martie 2024, 16:15
Data actualizarii: Miercuri 13 Martie 2024, 16:13
Ange Postecoglou, antrenorul lui Tottenham, a oferit detalii despre accidentarea suferită de Micky van de Ven în partida cu Aston Villa, din weekend, câștigată de londonezi cu 4-0.

Micky van de Ven a suferit o accidentare musculară în debutul reprizei secunde și nu a mai putut continua. Problemele medicale ale olandezului i-au permis lui Radu Drăgușin să intre pe teren și să să joace aproximativ o repriză pentru Tottenham.

Ange Postecoglou: "Puțin probabil ca Van de Ven să joace contra lui Fulham"

Miercuri, Ange Postecoglou a anunțat că este "puțin probabil" ca Van de Ven să fie apt pentru meciul cu Fulham, de sâmbătă, astfel că Radu Drăgușin are șanse mari să fie titular în premieră la Tottenham.

Antrenorul lui Spurs spune că va afla cu exactitate cât va lipsi Van de Ven spre finalul săptămâni și speră că olandzeul va fi apt imediat după pauza pentru meciurile echipelor naționale.

"Așteptăm să mai primim informații. E puțin probabil să joace în weekend, dar nu credem că este o problemă majoră. Probabil vom mai primi informații până la finalul săptămâni, însă e puțin probabil să joace contra lui Fulham. Sperăm să nu lipsească mult după pauza internațională", a spus Ange Postecoglou, pentru Sky Sports.

Pentru Drăgușin ar urma să fie primul meci ca titular la Tottenham, după ce a strâns câte 10 minute în duelurile cu Manchester United (2-2), Brentford (3-2) și Everton (2-2) și aproximativ 50 contra lui Aston Villa (0-4).

După meciul cu Fulham, de sâmbătă, Radu Drăgușin ar urma să joace pentru naționala României în meciurile cu Irlanda de Nord (22 martie) și Columbia (26 martie). Ulterior se va întoarce la Tottenham, care va înfrunta Luton, pe 30 martie.