A pierdut nationala, dar inca spera la EURO: Budescu a debutat la Dalian, in liga a doua chineza! Ce a reusit la primul meci

Constantin Budescu China Dalian Yifang Stranieri
Data publicarii: Sambata 12 Martie 2016, 18:05
Data actualizarii: Sambata 12 Martie 2016, 18:16

Budescu a pierdut nationala in urma transferului in China, dar inca spera sa fie in lotul pentru EURO. Fostul jucator al Astrei are doar doua luni la dispozitie pentru a-l convinge pe Iordanescu. Acesta a debutat la Dalian astazi, intr-o victorie cu 2-0 impotriva lui Harbin Yiteng.

Constantin Bundescu a debutat astazi in liga a doua chineza, in tricoul noii sale echipe, Dalian Yifang.

Dalian a castigat primul meci din noul sezon cu 2-0 impotriva lui Harbin Yiteng, golurile fiind marcate de Sun Bo (minutul 58) si Mohamed Bangura (88).

Budescu s-a remarcat in minutul 64, atunci cand a trimis in bara dintr-o lovitura libera.

In etapa a doua, Dalian va juca pe terenul lui Hunan Xingtao, pe 19 martie.