Romania are doua echipe la Danone Nations Cup. Cu cine se bat pustii lui Hagi si Luceafarul Cluj
![Romania are doua echipe la Danone Nations Cup. Cu cine se bat pustii lui Hagi si Luceafarul Cluj Danone Nations Cup Academia Hagi Luceafarul Cluj](https://res.sport.ro/assets/sport/2019/10/10/image_galleries/688459/romania-are-doua-echipe-la-danone-nations-cup-cu-cine-se-bat-pustii-lui-hagi-si-luceafarul-cluj_size6.jpg)
Academia Hagi si Luceafarul Cluj sunt prezente la Danone Nations Cup, cea mai mare competitie pentru juniori 10-12 ani din lume.
Romania se bate pentru titlul mondial la juniori in competitia Danone Nations Cup organizata anul acesta la Barcelona. Sunt doua echipe care reprezinta tara noastra: Luceafarul Cluj si Academia Hagi, cele care si-au castigat dreptul sa reprezinte Romania la editia la comun pentru 2018 si 2019.
Luceafarul Cluj, debut cu victorie!
Lucrafarul Cluj reprezinta Romania in Grupa A pentru editia 2019, cu Algeria, Japonia, Egipt si Olanda. Clujenii au debutat cu victorie, 3-2 in fata Japoniei. In celalat meci din grupa, Algeria a invins Olanda cu 2-0.
Pentru Luceafarul Cluj urmeaza meciurile cu Egipt, Algeria si Olanda.
Academia Hagi, invinsa de Maroc
Academia Hagi reprezinta Romania pentru editia 2018 a turneului si a debutat cu o infrangere in grupa B, 0-1 cu Maroc. Din grupa Romaniei mai fac parte Spania, China si Olanda. Spania a invins Olanda cu 5-0 si conduce grupa.
Pentru Academia Hagi urmeaza meciurile cu Spania, si China si Olanda.
Finala Danone Nations Cup este pe 12 ocombrie.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News