Cel mai CIUDAT moment de la mondialul de snooker: 'Nu stiu ce se intampla, ma CURENTEZ de fiecare data cand ating masa' VIDEO

Snooker Graeme Dott Sporturi
Data publicarii: Sambata 27 Aprilie 2013, 13:07
Data actualizarii: Sambata 27 Aprilie 2013, 13:07

►Inscrie-te AICI si vino sa fii Patron la Steaua! Castigi tricouri unicat, carduri socios abonamente pe un an de zile la Steaua Baschet!

Campionatul mondial de snooker, inceput sambata trecuta, a avut parte ieri de un moment mai putin obisnuit.

Partida dintre Graeme Dott si Shaun Murphy a fost intrerupta, dupa ce Dott i-a transmis arbitrului ca se curenteaza de fiecare data cand atinge masa.

Meciul a fost oprit, chiar daca mai era de disputat un joc din repriza respectiva.

CLICK AICI PENTRU VIDEO

In cele din urma, Shaun Murphy a invins cu scorul de 13-11 si s-a calificat astfel in sferturile de finala ale campionatului mondial, unde il va intalni pe castigatorul intalnirii dintre Marco Fu si Judd Trump.