Vinicius Jr e de neoprit la Real Madrid Castilla! Reusita fantastica a pustiului brazilian: cum a putut sa suteze din lovitura libera

Vinicius Junior Real Madrid Castilla Vinicius Jr Real Madrid Spania Vinicius Jr e de neoprit la Real Madrid Castilla! Reusita fantastica a pustiului brazilian: cum a putut sa suteze din lovitura libera
Data publicarii: Duminica 16 Septembrie 2018, 14:39
Data actualizarii: Duminica 16 Septembrie 2018, 14:41

Atacantul de 45 de milioane de euro al Realului ramane momentan la echipa secunda.

Vinicius Jr continua sa impresioneze la Real Madrid Castilla, echipa secunda a campioanei Europei. Atacantul de 18 a inscris un nou gol dupa dubla din partida cu Atletico II. Vinicius a marcat chiar inainte de pauza in partida cu Unionistas de Salamanca.

Vinicius a transformat superb o lovitura libera chiar inainte de pauza cu un sut la coltul lung pe jos care l-a pacalit pe portar. Golul lui Vinicius Jr a stabilit scorul final, 3-0 pentru Real Madrid Castilla, cea care este neinvinsa in Segunda B dupa 4 etape.

Vinicius a impresionat si in pauza competitionala cand s-a antrenat cu prima echipa a Realului si a reusit un gol superb, din foarfeca.