Toata lumea credea ca nu o sa atinga mingea, dar a dat lovitura de gratie Barcelonei! Mariano Diaz, executie de maestru in EL Clasico

Real Madrid Barcelona Mariano Diaz Spania Toata lumea crede ca nu o sa atinga mingea, dar a dat lovitura de gratie Barcelonei! Mariano Diaz, executie de maestru in El Clasico
Data publicarii: Duminica 01 Martie 2020, 23:47
Data actualizarii: Luni 02 Martie 2020, 00:02

Real Madrid a invins-o cu 2-0 pe Barcelona.

Real Madrid a invins-o cu 2-0 pe Barcelona pe Santiago Bernabeu dupa golurile marcate de Vinicius si Mariano Diaz. In prima repriza, ambele echipe s-au anihilat reciproc, iar ocaziile mari nu au aparut. In partea a doua, Real Madrid a pus stapanire pe joc si a reusit sa inscrie prin Vinicius in minutul 71, dupa o eroare in defensiva catalanilor. In prelungurile meciului, Zidane a decis sa il introduca pe Mariano Diaz in teren in locul lui Benzema, iar un minut mai tarziu, acesta a reusit sa inscrie golul de 2-0.