Real Madrid, calificare chinuită în sferturile Cupei Regelui! Elche, aproape de surpriză

Real Madrid Spania Real Madrid
Iosif Pintilie
Data publicarii: Joi 20 Ianuarie 2022, 23:50
Data actualizarii: Vineri 21 Ianuarie 2022, 00:00

Real Madrid s-a calificat în sferturile Cupei Spaniei.

Galacticii au trecut de Elche în optimile competiției, dar victoria a fost una complicată. Scorul a fost egal după 90 de minute, scor 0-0, iar golurile s-au marcat abia în prelungirile partidei.

Elche a deschis scorul prin Verdu, în minutul 104, lansând ipoteza unei surprize de proporții. Real Madrid, care juca în 10 din minutul 102, după eliminarea lui Marcelona, se transforma din postura de favorită în postura de victimă.

Totuși, jocul s-a îndreptat către victoria lui Real Madrid, care a salvat meciul prin golurile lui Isco, din minutul 108, și Eden Hazard, care a punctat în minutul 116. Pere Milla a fost eliminat și el în minutul 120+2.

Real Mallorca, Cadiz, Rayo Vallecano, Valencia, Betis Sevilla şi Real Sociedad sunt celelalte echipe calificate în sferturile de finală ale Cupei Spaniei.