VIDEO Jude Bellingham a înscris primul său gol oficial la Real Madrid după o execuție bizară! Și o veste proastă pentru madrileni

jude bellingham Athletic Bilbao Eder Militao Real Madrid Rodrygo Spania
Data publicarii: Duminica 13 August 2023, 13:47
Data actualizarii: Duminica 13 August 2023, 13:53

Real s-a impus în prima etapă din La Liga, 2-0 în deplasare la Athletic Bilbao.

Real Madrid a început cu dreptul noul sezon din La Liga, cu o victorie cu 2-0 pe terenul lui Athletic Bilbao, sâmbătă, în etapa inaugurală a campionatului spaniol de fotbal.

Madrilenii au decis soarta partidei încă din prima repriză, înscriind două goluri în mai puțin de zece minute prin Rodrygo (minutul 28) şi Jude Bellingham (minutul 36), care a înscris primul său gol în campionat.

După Thibaut Courtois, s-a accidentat grav și Eder Militao

Vestea proastă este că, după portarul Thibaut Courtois, acum s-a accidentat grav un alt titular, fundașul central Eder Militao, care a ieșit de pe teren în minutul 48 al meciului cu Bilbao.

Titular între buturi la Real este momentan ucraineanul Andriy Lunin.