VIDEO Imagini șocante! Mario Hermoso, gata să sară la bătaie cu propriii fani după înfrângerea cu Villarreal

Mario Hermoso Atletico Madrid Villarreal Spania
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Luni 22 August 2022, 10:10
Data actualizarii: Luni 22 August 2022, 10:11

Atletico Madrid a jucat cu Villarreal în a doua etapă din LaLiga. Echipa lui Diego Simeone a pierdut meciul de pe teren propriu, scor 0-2.

Pino a deschis scorul în minutul 73 al partidei, iar Gerard Moreno a dat lovitura finală în al șaptelea minut de prelungiri. Atletico a rămas și în zece oameni în minutul 4 de prelungiri, după ce Molina a văzut cartonașul roșu direct după un fault dur.

Mario Hermoso, criză de nervi cu fanii lui Atletico Madrid

Finalul meciului a fost marcat de un incident șocant, când Mario Hermoso (27 ani) a fost surprins certându-se cu fanii lui Atletico Madrid. Fundașul spaniol a fost aproape să sară la bătaie cu suporterii, fiind cu greu ținut de membrii staff-ului și de coechipieri. Hermoso a fost filmat de fani.

Jucătorul a fost rezervă neutilizată în meci și s-a înfuriat în momentul în care suporterii și-au exprimat nemulțumirea față de rezultatul obținut. Hermoso a încercat chiar să urce în tribune, pentru a-i confrunta pe fani.