FOTO ȘI VIDEO Comportament reprobabil al lui Vinicius Jr. în timpul unui meci. A jignit arbitrul, însă nu a fost sancționat nici de această dată

Real Madrid Vinicius Jr Spania
Data publicarii: Sambata 31 Decembrie 2022, 16:13
Data actualizarii: Sambata 31 Decembrie 2022, 16:29

Real Madrid s-a impus în ultimul meci al anului, în campionat, scor 2-0, în fața celor de la Real Valladolid.

Karim Benzema, revenit după o accidentare care l-a ținut departe de Cupa Mondială din Qatar, a adus victoria celor de la Real Madrid în meciul din deplasare cu Real Valladolid, cu scorul de 2-0.

Madrilenii au deschis scorul abia în minutul 83, în urma unui penalty transformat de Karim Benzema după un henţ comis în careu de Javi Sanchez, iar apoi francezul a dublat miza în minutul 89, stabilind scorul final al partidei din etapa a 15-a, din campionat.

Vinicius Jr, comportament reprobabil în fața arbitrului

În minutul 86, la scorul de 1-0 pentru Real Madrid, Carlo Ancelotti a decis să-l schimbe pe Vinicius Jr. Brazilianul a vrut să meargă pe tot terenul pentru a se îndrepta spre banca de rezerve, însă arbitrul i-a arătat să părăsească terenul pe la margine și să ocolească, fapt care l-a enervat pe jucător.

Acesta a schimbat câteva replici cu arbitrul Munuera Montergo, făcând și un gest nepotrivit prin care l-a numit "nebun",  înainte ca Mendy să-l scoată afară de pe teren.

Este pentru a doua oară când Vinicius Jr. se poartă într-o asemenea manieră în acest an, prima dată întâmplându-se în meciul cu FC Sevilla, iar de fiecare dată brazilianul a scăpat nesancționat.