VIDEO Cea mai dură reacție de la Barcelona, după victoria controversată a lui Real Madrid: "O rușine!"

Joan Laporta Almeria fc barcelona Real Madrid Spania
Data publicarii: Marti 23 Ianuarie 2024, 07:54
Data actualizarii: Marti 23 Ianuarie 2024, 08:08

Real Madrid a câștigat împotriva celor de la Almeria, pe teren propriu, scor 3-2, în etapa a 21-a din LaLiga.

Oaspeții au condus cu 2-0, însă galacticii au revenit în repriza secundă și s-au impus datorită golului marcat de Dani Carvajal în prelungiri.

Partida nu a fost lipsită de incidente, două dintre reușitele lui Real Madrid fiind contestate de antrenorul și jucătorii Almeriei, din cauza arbitrajului

Ce a spus Joan Laporta despre victoria galacticilor

Președintele catalanilor a fost întrebat despre discuțiile iscate în jurul fazelor controversate din meciul pe care Real Madrid l-a câștigat în fața celor de la Almeria și nu a evitat să-și exprime părerea, fără prea multe menajamente.

"Cred că echipa de arbitrii trebuie să răspundă, ținând cont de presiunea care s-a creat în întreg sezonul. Dacă nu o vor face, se va crea o situație inconfortabilă.

Am fi putut recupera din punctele diferență față de Real Madrid, dar nu a fost posibil din cauza deciziilor de arbitraj. Ceea ce s-a întâmplat pe Bernabeu este o rușine", a declarat Joan Laporta în cadrul unui eveniment.

Alfredo Relano, fost director al publicației AS, a comentat în termeni duri deciziile din meciul câștigat de Real Madrid: "Rar mi-a fost dat să mă simt atât de rău după un meci. Pe Real Madrid o va costa prestigiul".