Riccardo Saponara Italia Lazio Sampdoria Serie A Spania A dat gol in minutul 99 si intreg stadionul a luat-o razna! Apoi a urmat cel mai dubios moment al weekendului :)) Reactia fabuloasa a lui Saponara dupa aceasta faza
Data publicarii: Luni 10 Decembrie 2018, 09:51
Data actualizarii: Luni 10 Decembrie 2018, 10:43

Ricky Saponara, fotbalistul Sampdoriei, a fost protagonistul unui moment cel putin dubios in weekend.

Sampdoria a obtinut un egal cu Lazio, pe Olimpico din Roma, in minutul 99 al partidei din weekend. Ricky Saponara a fost eroul fanilor genovezi, marcand golul de 2-2 in ultimele secunde ale jocului.

Imediat dupa gol, Saponara s-a dus catre tribuna, pentru a se bucura alaturi de fani. Un fotograf a surprins, insa, un moment fabulos: un fan i-a dat sortul jos lui Saponara si i-a pus mana pe fund.

La final, Saponara a reactionat si el pe Instagram, scriind: "99 de moduri de a te bucura". El a dezvaluit ca fundasul Lorenzo Tonelli a fost in spatele gestului bizar.