FOTO ȘI VIDEO Dinamo - SCM USV Timișoara, finală senzațională de Cupă cu scandal și cu răsturnări de scor! Bătaie generală după un eseu neacordat și minute în șir de analiză video

Dinamo Finala Cupei Romaniei Jondre Williams SCM USV Timișoara Stadionul Arcul de Triumf Rugby
Data publicarii: Sambata 06 Aprilie 2024, 15:30
Data actualizarii: Sambata 06 Aprilie 2024, 15:35

”Bulldogii” din Ștefan cel Mare sunt campionii en-titre ai României.

FINAL Dinamo - SCM USV Timișoara 18-11

* Timișoara a condus după prima repriză (8-6), dar ”Bulldogii” au revenit senzațional după pauză! Dinamo a terminat finala în inferioritate numerică (13 jucători vs. 15), însă a câștigat trofeul și a făcut astfel eventul! Toate cele 18 puncte ale învingătorilor au fost realizate de Jondre Williams din lovituri de pedeapsă!

Știrea inițială

Finala Cupei României 2023, disputată însă sâmbătă, 6 aprilie 2024, le aduce față în față pe Dinamo București, campioana en-titre a României, și SCM USV Timișoara.

Meciul a început la ora 13:30 și se dispută pe Stadionul ”Arcul de Triumf” din Capitală.

În minutul 30, la scorul de 8-3 pentru bănățeni, după un eseu neacordat ”Bulldogilor” din Ștefan cel Mare, s-a iscat o bătaie generală și au urmat minute în șir de analiză video pentru luarea deciziei cu privire la eseu.

Echipele de start din Dinamo - SCM USV Timișoara, finala Cupei României la rugby