SUEDIA - ROMANIA 2-1 | Cum le-a raspuns Stanciu celor care au spus ca nu mai trebuie sa fie chemat la nationala dupa transferul in Arabia. VIDEO

Data publicarii: Sambata 23 Martie 2019, 21:48
Data actualizarii: Sambata 23 Martie 2019, 23:25

Suedia 2-1 Romania. Nationala a jucat doar in repriza a doua, dar nu a putut compensa greselile din prima parte. Keseru a marcat unicul gol. TOATE FAZELE VIDEO AICI

Nicusor Stanciu, decarul Romaniei, a vorbit si el la finalul partidei pierdute de echipa nationala in Suedia.

"Cred ca greselile din prima repriza ne-au costat. Am lucrat la antrenament, stiam ce vor face, dar din pacate am gresit si am luat goluri pe o tranzitie buna a lor.

Au fost doua goluri asemanatoare, s-a pierdut mingea la mijloc, in zona centrala, apoi ei au plecat bine pe contraatac si au marcat.

Nu m-a deranjat ca s-a spus ca nu mai trebuie sa fiu chemat la nationala dupa transferul in Arabia. Si domnul Sumudica, si domnul Isaila au vorbit despre nivelul de acolo. Toate echipele de acolo au straini in lot. La echipa mea sunt doi atacanti cum nu am mai avut colegi. Sunt doi atacanti foarte buni.

Si eu, si Budescu, oricine joaca bine acolo, poate fi chemat.

Am luat numarul 10 pentru ca nu au fost Maxim si Grozav. Eu am respect pentru ei, pentru ca sunt mai vechi decat mine la lot, si ei aveau prioritate. Daca nu au fost ei, am luat eu numarul 10.

Speram cu totii sa ne luam revansa. Trebuie sa luam cele 3 puncte cu Feroe, la Cluj, apoi vom avea timp pentru a analiza ce este de imbunatatit.

Au fost multi romani in tribune, nu ma asteptam sa fie atatia. Le multumim pentru ca au fost alaturi de noi chiar si dupa meci. E un lucru pozitiv, au vazut si ei ca ne-am dorit si am luptat pana la final. Speram sa fie in continuare alaturi de noi", a spus Nicusor Stanciu dupa meciul de la Stockholm.