VIDEO EXCLUSIV ”Am vorbit cu Mister după acel interviu”. Răzvan Marin și Mirel Rădoi au dat-o la pace

Germania - Romania Razvan Marin Romania Nationala
Data publicarii: Sambata 09 Octombrie 2021, 00:06
Data actualizarii: Sambata 09 Octombrie 2021, 00:23

Răzvan Marin a fost integralist în partida dintre Germania și România, de la Hamburg, încheiată cu scorul de 2-1.

Din articol

„Din acest meci putem lua foarte multe lucruri pozitive, au fost și lucruri negative, e normal. O să facem, cu siguranță, o analiză a meciului și vom vedea după. Ne doream să obținem un rezultat pozitiv, știam că Germania va veni peste noi și vor încerca să creeze foarte mult.

Au reușit, din păcate, să dea acel gol destul de repede, după pauză, și apoi a venit și acel gol doi. Cred că majoritatea jucătorilor care sunt la națională sunt într-o formă foarte bună, joacă la echipe bune, în Europa, vom vedea ce alegeri va face Mister”, a spus Răzvan Marin, la microfonul PRO TV.

Răzvan Marin a discutat cu selecționerul Mirel Rădoi după meciul cu Macedonia de Nord, când acesta s-a arătat nemulțumit de numărul de minute primite în acea ”triplă”: „Nu a fost niciun conflict cum s-a spus. Am și discutat, după acel interviu, cu Mister și nu a fost niciun fel de problemă”, a mai punctat mijlocașul.

După acest meci, România a ajuns pe locul patru în Grupa J, cu zece puncte. Macedonia de Nord, care a învins-o cu 4-0 pe Liechtenstein, este pe locul doi, iar Armenia este pe locul trei. Cele două sunt la egalitate, cu câte 12 puncte.

România va înfrunta Armenia luni, la 21:45, în direct la PRO TV. Meciul se va disputa pe stadionul Steaua, din Ghencea.