UEFA a luat masuri: PSG, amendata dupa ultimul meci din Champions League! Masura anuntata azi de UEFA

PSG amenda psg uefa psg real madrid UEFA Liga Campionilor
Data publicarii: Vineri 23 Martie 2018, 16:31
Data actualizarii: Vineri 23 Martie 2018, 16:34

UEFA i-a sanctionat pe bogatii de la PSG.

UEFA a luat decizia de a-i amenda pe francezi dupa incidentele de la meciul cu Real Madrid in UEFA Champions League. PSG a primit o amenda de 43.000 de euro, iar peluza nord a fost inchisa. Decizia a fost luata dupa ce fanii lui PSG au folosit fumigene, lasere si au blocat caile de acces la meciul cu Real Madrid.

Arbitrul partidei a fost nevoit sa opreasca meciul in doua randuri pentru a-i calma pe suporterii francezi: in minutele 48, respectiv 66.

Real Madrid s-a calificat in sferturile UEFA Champions League, cu scorul general de 5-2. Madrilenii au castigat pe teren propriu, scor 3-1, iar in deplasare cu 2-1.