"Doamne Dumnezeule!!!" Reactii dupa a doua seara magica de UCL! Tottenham e in finala dupa un gol marcat in minutul 90+6. Mesajul lui Gary Lineker

Tottenham Ajax Amsterdam Gary Lineker Liga Campionilor Lucas Moura Liga Campionilor "Doamne Dumnezeule!!!" Reactii dupa a doua seara magica de UCL! Tottenham e in finala dupa un gol marcat in minutul 90+6. Mesajul lui Gary Lineker
Data publicarii: Joi 09 Mai 2019, 00:04
Data actualizarii: Joi 09 Mai 2019, 00:08

Tottenham s-a calificat in finala UEFA Champions League dupa ce a invins-o cu 3-2 pe Ajax. Olandezii au condus cu 2-0 pe Amsterdam Arena!

Liverpool - Tottenham este finala UEFA Champions League! Spurs au obtinut calificarea dupa un retur incredibil cu Ajax! Acestia au revenit de la 0-3 la general si s-au calificat.

Ajax a castigat cu 1-0 la Londra si a condus cu 2-0 pe Amsterdam Arena. Tottenham a marcat trei goluri in repriza secunda, ultimul venind in minutul 90+6. Lucas Moura a marcat un hat trick.

Gary Lineker: "Doamne Dumnezeule!"

Fost mare atacant al lui Tottenham, Gary Lineker a reactionat in doar cateva cuvinte pe Twitter. "Doamne Dumnezeule", a scris el dupa golul de 3-2 marcat de Lucas.

Rivaldinho: "Multumesc, Fotbal!"

Si Rivaldinho, atacantul Viitorului si fiul lui Rivaldo, a reactionat. "Multumesc, fotbal", a scris el.