CITY 1-3 LYON | Guardiola dupa Barcelona! SOC in imperiul banilor: City a fost SCOASA din Champions League de Lyon! AICI: care sunt semifinalele si cand se joaca

Liga Campionilor
Live Blog
CHAMPIONS LEAGUE
Data publicarii: Sambata 15 August 2020, 21:40
Data actualizarii: Duminica 16 August 2020, 00:45

Urmarim si comentam impreuna duelurile din sferturile Ligii Campionilor pe WWW.SPORT.RO si Facebook sport.ro

22:05 12 Aug

Neymar a ratat prima ocazie importanta a partidei.

22:00 12 Aug

Cine se califica astazi in semifinalele Champions League?

21:45 12 Aug
Cine inscrie in aceasta seara? Credeti ca va fi un meci cu goluri multe? :D

21:15 12 Aug
Mbappe nu este in primul 11, asa cum era de asteptat avand in vedere accidentarea sa din urma cu cateva saptamani. El este, insa, la Lisabona si ar putea prinde cateva minute in aceasta seara.

21:14 12 Aug

ATALANTA - PSG

Echipele de start:

18:36 12 Aug
Din aceasta seara, toate privirile sunt atintite spre Lisabona!

13:20 12 Aug

Atalanta - PSG, LIVE TEXT, de la 22:00

Atalanta - PSG este primul duel din sferturile Ligii Campionilor. Italienii sunt marea revelatie a acestui sezon si spera sa produca surpriza in aceasta seara.

Atalanta s-a facut remarcata ca o echipa tanara, entuziasta si pentru care principala arma este atacul. In sezonul recent incheiat din Serie A au avut de departe cel mai bun atac, reusind sa inscrie 98 de goluri, cu 17 mai multe decat Inter, care a fost urmatoarea echipa ca numar de goluri.

Atalanta s-a calificat dintr-o grupa cu Manchester City, Sahtior si Dinamo Zagrev. In optimi, italienii i-au eliminat pe Valencia in dubla mansa, scor 8-4 la general.

De partea cealalta, PSG a eliminat-o pe Dortmund in optimi, scor 3-2 la general. Thomas Tuchel nu este inca sigur daca se va putea baza pe Mbappe, Veratti sau Kurzawa in aceasta seara.

Cei trei jucatori au facut deplasarea la Lisabona, insa antrenorul lui PSG nu a spus exact daca cei trei vor fi titulari sau nu.

Back: La prima pagina «
  • Atalanta - PSG, LIVE TEXT, de la 22:00 | Incep sferturile din Final 8-ul Ligii Campionilor! Neymar si Mbappe sunt marii favoriti in aceasta seara