Arsenal - Bayern Munchen 2-2 | Calificarea se joacă pe Allianz Arena

Bayern Munchen Arsenal Emirates Stadium sferturile Champions League Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 09 Aprilie 2024, 23:37
Data actualizarii: Marti 09 Aprilie 2024, 23:54

Liga Campionilor a ajuns în faza sferturilor de finală.

Arsenal - Bayern Munchen 2-2

Final de meci!

Minutul 76 - GOOOL Arsenal! Gabriel Jesus îi centrează lui Leandro Trossard, care a şutat din apropiere în colţul stâng, pe jos.

A început repriza secundă!

Final de primă repriză!

Minutul 32 - GOOOL Bayern Munchen! Harry Kane transformă o lovitură de pedeapsă obținută de Leroy Sane.

Minutul 18 - GOOOL Bayen Munchen! Leon Goretzka îi pasează lui Serge Gnabry, care șutează în partea stânga a porții, pe lângă David Raya.

Minutul 12 - GOOOL Arsenal! Bukayo Saka primește o pasă bună de la Ben White și șuteză direct la colțul stâng, pe lângă Neuer.

A început partida!

UPDATE Echipa de start Arsenal: Raya - White, Saliba, Gabriel, Kiwior - Jorginho, Odegaard, Rice - Saka, Havertz, Martinelli

Echipa de start Bayern Munchen: Neuer - Kimmich, de Ligt, Dier, Davies - Laimer, Goretzka - Sané, Musiala, Gnabry - Kane

Partida tur din sferturile de finală ale UEFA Champions League dintre Arsenal și Bayern Munchen se dispută marți, de la ora 22:00, pe ”Emirates Stadium”, LIVE TEXT pe Sport.ro.

Este practic ultima șansă pentru Bayern de a salva un sezon compromis: în Bundesliga este departe de liderul invincibil Bayer Leverkusen (76 vs 60 de puncte), iar în Cupa Germaniei a fost eliminată încă din al doilea tur de o echipă din liga a treia, 1-2 cu FC Saarbrucken.

”Misery for Munich”, a scris până și Arsenal pe site-ul oficial, în preview-ul partidei de astăzi!